Dobré noviny
Už by ste sa nemali usmievať, odkázali mame Mira Jaroša. Spevák prehovoril nenávistným ľuďom priamo do duše
Dobré noviny
Dobré noviny

Už by ste sa nemali usmievať, odkázali mame Mira Jaroša. Spevák prehovoril nenávistným ľuďom priamo do duše

— Foto: Instagram: Miro Jaroš

Spevák vyzval ľudí, aby sa zamysleli predtým, než do sveta vypustia komentáre plné zla.

Populárny spevák Miro Jaroš má so svojom mamkou Štefániou nezameniteľný vzťah. Berie ju na spoločné dovolenky, výlety, pomáha v záhrade a každú voľnú chvíľku využíva na to, aby ju videl. O chvíle s mamou sa delí aj so svojimi fanúšikmi na sociálnej sieti. Okamžite si ich získala svojím vtipom, postojom k životu a vždy dobrou náladou.

Anonymom prehovoril do duše

Pri jednom z článkov, ktoré vyšli o ich jedinečnom vzťahu, sa však objavili komentáre, ktoré speváka zaboleli. Týkali sa práve jeho mamy. Niektorým ľuďom totiž prekážal stav jej chrupu a preto jej odporúčali radšej neusmievať sa. „Pani by sa mala nad sebou zamyslieť a nie vystavovať svoj chrup na verejnosti,“ písali.

Miro priznal, že čítanie týchto necitlivých komentárov ho najprv nahnevalo, ale rozhodol sa nereagovať rovnako útočným spôsobom. „Dodnes som si nezvykol na to, keď niekto ponižuje mojich blízkych,“ priznal Miro Jaroš vo svojom príspevku, v ktorom prehovoril do duše všetkým zákerným ľuďom schovávajúcim sa za klávesnicu.

Daň za to, že porazila rakovinu

„Moja mama mala rakovinu a po ťažkej liečbe ožarovaním sa jej zničili zuby. Daň za to, že sa vyliečila. Nikdy o tom nehovorila, ale domnievam sa, že to pre ňu nebolo ľahké. Napriek tomu bola počas celej liečby optimistka, a keď sa vyliečila, zobral som ju na dovolenku, aby si oddýchla,“ vysvetľuje Miro.

Práve na tejto dovolenke spoločne natočili videoklip k pesničke Nič nie je lepšie, v ktorom z jeho mamy doslova žiari radosť zo života. Bola šťastná, zdravá a usmievala sa bez ohľadu na to, v akom stave ostal jej chrup po liečbe. „Ťažko sa mi chápe, prečo majú niektorí potrebu pichnúť si do človeka, ktorý je šťastný, no nevyzerá podľa našich predstáv,“ zamýšľa sa Miro. Jeho mama si zo zlých rečí veľa nerobila, brala ich iba ako zrkadlo do duše druhých.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/mirojarosmusic/posts/pfbid0TkbGa1VwK1VgP6gCBEwzpGc1rfQpnQ5bQ6xkHtBnjZt64FLXGb6bJn7wVDLKqrqel

„Napíš tam, že Jarošová sa bude smiať vždy, keď bude mať dobrú náladu. So zubami či bez nich,“ inštruovala syna. Miro preto vyzval všetkých, aby sa predtým, než začnú šíriť hanlivé veci, nad sebou zamysleli. „Nepoznáte okolnosti a slová majú veľkú silu. Pre niekoho môže byť vrcholom šťastia parádny chrup, pre iného to, že vyhral nad zákernou chorobou. Sme rôzni, aj naše hodnoty sú iné. Skúsme byť k sebe láskaví,“ dodáva Miro Jaroš.     

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…