Dobré noviny
Sto príkladov vypočíta za menej ako štyri minúty. Rebecca zo Šamorína vo svete opäť nenašla premožiteľa
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Sto príkladov vypočíta za menej ako štyri minúty. Rebecca zo Šamorína vo svete opäť nenašla premožiteľa

Rebecca Meszárosová žne s netradičným talentom úspechy na medzinárodných súťažiach po celom svete.
Rebecca Meszárosová žne s netradičným talentom úspechy na medzinárodných súťažiach po celom svete. — Foto: Miriam Meszárosová, Rebecca Meszárosová

Rebecca Meszárosová žne úspechy na medzinárodných súťažiach po celom svete.

Napriek tomu, že by jej v dnešnej dobe mohla asistovať kalkulačka, nepotrebuje ju. Talentovaná Rebecca Meszárosová zo Šamorína dokáže aj bez nej sčítavať, odčítavať, násobiť či deliť rýchlosťou blesku a svoj netradičný talent rada predvádza na medzinárodných súťažiach. Od posledného úspechu o ktorom sme na Dobrých novinách informovali v júni, nezaháľala a vo svete pozbierala ďalšie cenné trofeje.

V Turecku šampiónkou, v Rusku superšampiónkou

Šestnásťročná matematička v uplynulých dňoch zažiarila v Turecku, Rusku, na Taiwane, v Indii a počas utorka dokonca aj v Kazachstane. Hoci sa opäť zúčastnila len online, početnú konkurenciu poriadne potrápila. „Rebecca sa v Turecku stala šampiónom, v Rusku superšampiónom, na Taiwane skončila druhá, a v Indii a Kazachstane získala prvé miesto," prezradila pre Dobré noviny pyšná mamina Miriam. Rebecca sa pritom na Taiwane postavila proti konkurencii z tridsiatich krajín, v Turecku bojovala proti súťažiacim zo štrnástich krajín.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/miriam.meszarosova.7/videos/1486812498466199

„V Indii sa zúčastnila ich národnej súťaže, kde ju zobrali medzi seba Indovia, s ktorými teraz každý deň trénuje," prezradila Miriam s tým, že sto zadaných príkladov správne vypočítala za 3 minúty 59 sekúnd. Druhého umiesteného tak zdolala presne s minútovým náskokom. 

V Kazachstane zvíťazila aj chorá

„Kazachstan bol pre Rebeccu veľkou výzvou, nakoľko súťaž absolvovala nie úplne najzdravšia. Napriek tomu zvíťazila," ozrejmila na margo utorkového víťazstva mamina a so smiechom dodala, že ešte nestihli osláviť ani to prechádzajúce.

Mladá matematička sa aktuálne pripravuje na súťaž v Dubaji, ktorá sa uskutoční začiatkom januára. „Tej sa už zúčastní osobne. V marci ju čaká veľká súťaž v Istanbule, kde by sa tiež rada pozrela osobne, no všetko stojí viac peňazí," uzatvára Miriam s tým, že do budúcna verí v podporu, keďže náklady na cestovanie či registračné poplatky sú dosť vysoké.

Ak by ste chceli Rebeccu podporiť na jej ceste za úspechmi, môžete tak urobiť prostredníctvom zbierky na webe Go Get Funding.

Mentálna aritmetika predstavuje tradičnú disciplínu pochádzajúca z Východnej Ázie, na ktorej sa dlhé roky podieľali psychológovia, pedagógovia a iní experti z oblasti vzdelávania. Zakladá sa na používaní starovekého počítadla abakusuvizualizáciou ktorého sa dosahuje výnimočne rýchle počítanie. Vedecké výskumy preukázali, že mentálne počítanie predstavuje najlepší tréning pre mozog a tak patrí medzi populárnu metódu vyučovania a rozvíjania kognitívnych schopností detí.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…