Pre dokonalé miery zjedla denne iba jablko. Jana Kirschner sa zmierila s účasťou v Miss až vďaka dcéram
Až dnes cez moje deti začínam chápať a rozumieť tej mladej Jane Kirschner, priznala speváčka.
Tmavovlasé dievča z Martina milovalo tanec a spev. Ako tínedžerku si ju všimla trénerka tanca a na jej popud ju nafotil istý martinský fotograf. Výsledné fotky sa náhodou dostali až k návrhárke Lýdii Eckhardt, ktorá tušila, že dievčina z Martina má obrovský potenciál. Tým dievčaťom bola Jana Kirschner, ktorá dostala jedinečnú pozvánku na kasting do súťaže Miss.
Dlhá a neohrabaná
„Skoro som odpadla, no povedala som si, že nikam nejdem. Otec mi vtedy povedal - ,Môžeš tu sedieť v Martine a čakať, že sa stane nejaký zázrak, ale radšej si to premysli‘,“ spomínala Kirschner, ktorá sa ako 17-ročná dostala až do finálovej dvanástky. Nakoniec skončila piata. Po 26 rokoch Kirschner priznáva, že ani korunka krásy zo súťaže nie je zárukou zdravého sebavedomia.
V podcaste Krása Kirschner otvorene prehovorila o tom, že ju hnevá, ak sa ľudia pozerajú len na jej zovňajšok, ale nie na jej schopnosti. „Aj tí najbližší ma stále často hodnotia nie podľa toho, ako som na koncerte hrala a spievala, ale povedia mi, že som pri tom bola pekná. A to ma vytáča do nepríčetna,“ priznala Jana Kirschner, ktorá ani ako tínedžerka nerozumela tomu, prečo ju označovali za vysokú, peknú a zaujímavú. „Úprimne, v tom období som sa necítila vôbec pekná, skôr som si pripadala hrozne dlhá a neohrabaná,“ spomínala Kirschner, ktorá sa v súťaží cítila ako dievča z inej planéty.
Krok od bulímie
„Keď sa dnes vraciam do tých spomienok, že mladé dievča vyjde v plavkách pred preplnenú športov halu, kde sedí 10-tisíc ľudí, je nepredstaviteľná. Nie sú to pocity, ku ktorým sa rada vraciam,“ povedala o účasti v súťaži krásy, v ktorej takmer prepadla poruchám príjmu potravy. Držala prísnu diétu a naučila sa aj nasilu vyvracať.
Článok pokračuje na ďalšej strane: