Keď bol malý, všetci ho len otĺkali. Peter začal cvičiť a svojej vášne sa nevzdal ani po srdcových záchvatoch
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Keď bol malý, všetci ho len otĺkali. Peter začal cvičiť a svojej vášne sa nevzdal ani po srdcových záchvatoch

Dvadsaťpäťročný silák športuje aj napriek strojčeku na srdci.
 

Peter Kuchár — Foto: Facebook/Peter Kuchár - Strongman & Powerlifter

Nerozumel si s rovesníkmi a tak sa počas telesnej výchovy radšej utiahol do posilňovne. Už prvý kontakt s činkami však v Petrovi naštartoval vášeň, ktorú mu nezobrala ani séria srdcových záchvatov. Vzoprel sa osudu a dnes sa môže pochváliť titulom majstra sveta.

Ako uviedol pre Nový Čas, do posilňovne sa po prvýkrát dostal ako 15-ročný. „Bol som malý, chudý a každý ma otĺkal. Učiteľka mi dovolila namiesto hrania futbalu ísť si zacvičiť do školskej posilňovne. Tam sa to všetko začalo,“ zaspomínal si dnes už 25-ročný silák Peter Kuchár z Tepličky nad Váhom. Hoci ho spolužiaci napokon vyhodili aj odtiaľ, vášeň bola silnejšia. Doma začal dvíhať všetko, čo mu prišlo do cesty.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1262662707228220&set=pb.100004535085278.-2207520000.&type=3

Prvý srdcový záchvat

Neskôr sa spojil so street workoutovým tímom a vďaka poctivým tréningom sa dostavili prvé hodnotné úspechy. „Na majstrovstvách Slovenska v street workout som sa v roku 2016 dokonca umiestnil na štvrtom mieste,“ spomína si na svoje začiatky.

Športová rozprávka sa však na súťaži v mŕtvom ťahu v roku 2018 takmer rozplynula. „Vyhral som, no vtedy som dostal prvý srdcový záchvat. Nevedel som, čo sa deje,“ opisuje Peter. Hoci si dal pár dní pauzu, neskôr záchranka do posilňovne ešte párkrát vyštartovala.

Športu sa nevzdal

Po sérii vyšetrení skončil nádejný športovec s verdiktom arytmia. „Urobili mi vyšetrenia a povedali, že je koniec vrcholovému športu,“ spomína si. Krutý verdikt však nikdy neprijal a s trénerom do tréningov zahrnul kardio. „Arytmie som mával, ale už nie často a postupne som sa vracal k činkám,“ ozrejmil Peter. Napriek tomu sa však operácii nevyhol a keďže sa arytmiu nepodarilo úplne odstrániť, na operačnom stole k srdcu vyfasoval strojček.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0u1RZWyvQVhKhk8EeW5yE4rzDKmzWNimuDoNPM4qH8yZHnVVM16nvj2aPu8tPAHGkl&id=100004535085278

Hoci sa jeho život zmenil a do svojej rutiny zaradil aeróbne cvičenia či vitamíny, športu sa nevzdal ani na vrcholnej úrovni. Dnes sa môže pochváliť obrovským úspechom. „Som majster sveta vo federácii GPC v kategórii do 90kg v mŕtvom ťahu a na 3. mieste naprieč všetkými váhovými kategóriami. Budúci rok pokračujem, nezastavujem sa,“ pochválil sa na sociálnej sieti novým titulom z 21. októbra. V Trnave potiahol 290 kg.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…