Leonarda DiCapria vyhadzovali z castingov, herectva mal plné zuby. Otcove slová ho presvedčili, aby to nevzdal
Dobré noviny
Dobré noviny

Leonarda DiCapria vyhadzovali z castingov, herectva mal plné zuby. Otcove slová ho presvedčili, aby to nevzdal

Chudoba a kriminálne prostredie boli dôvodom, prečo chcel uspieť.

Leonardo DiCaprio — Foto: Instagram: leodicapriodaily

Keď bol Leonardo DiCaprio malým chlapcom, túžil byť buď morským biológom alebo hercom. Napokon si zvolil to druhé len preto, aby finančne okamžite dokázal pomôcť mame a nemuseli tak žiť ďalšie roky v chudobe. Po desiatkach márnych pokusov preraziť, keď ho z kastingov vyhadzovali a dvere mu zatvárali rovno pred nosom, mal všetkého už plné zuby. Bol odhodlaný sa na herectvo navždy vykašľať, keď ho v najhoršej chvíli podržal otec, ktorý bol jeho pevnou oporou a životnou motiváciou.

Manželstvo nevydržalo

Leonardo DiCaprio sa narodil v Los Angeles. Jeho mama Irmelin bola sekretárka a otec George zas spisovateľom s mimoriadnym záujmom o komiksy pre náročnejšieho čitateľa. Sám ich aj vydával. Otec s mamou sa spoznali na vysokej škole a po jej skončení sa presťahovali práve do "mesta anjelov". Otec bol talianskeho i nemeckého pôvodu a spojenie s Nemeckom mali aj rodičia jeho mamy. Leonardo sa preto dodnes vie dorozumieť aj po nemecky.

V čase, keď bola Leova mama tehotná, boli s jeho otcom na výlete vo Florencii. Práve vo chvíli, keď si prezerala obraz Leonarda da Vinciho v múzeu, ju vtedy ešte nenarodený syn v brušku prvýkrát kopol. Oslovilo ju to natoľko, že ho po slávnom umelcovi aj pomenovala. Láska ich rodičov však netrvala dlho. Leo mal iba jeden rok, keď sa jeho otec zamiloval do inej ženy a mamu opustil.

Na výchove dieťaťa sa však chcel podieľať i naďalej, preto sa presťahovali do dvojdomu so spoločnou záhradou. „Moja úplne prvá spomienka na neho je z nejakého hippies koncertu, kde som bol s mojím otcom a kapela tam ešte nebola. Stovky ľudí skandovali meno kapely a môj otec ma vytiahol na pódium. Mal som asi tri roky, ja som tam stál a tancoval pred stovkami ľudí,“ spomínal v rozhovore pre Rolling Stone.

Štvrť plná drog a násilia

Neskôr sa jeho mama presťahovala do inej časti mesta a aby ich oboch uživila, pracovala v niekoľkých zamestnaniach naraz. Jedna zo štvrtí, v ktorej bývali, bola plná drog a kriminálnikov. Leo radšej ani nevychádzal z domu, prvý raz ho okradli, už keď mal päť rokov. „Na rohu mojej bytovky stáli prostitútky, všade boli drogovo závislí, sám som bol niekoľkokrát obeťou lúpeže. Bolo to veľmi náročné, ale dalo mi to celkom serióznu motiváciu k tomu, aby som bol v živote úspešný a skúsil som niečo iné,“ opisoval herec pre Sunday Morning.

Leo nenávidel verejné školy, na ktoré chodil. V herectve videl jedinú šancu, ako by sa z dennodenného prežívania a chudoby dokázal vymaniť. Nikdy nechodil do žiadnej hereckej školy ani na kurzy, navštevoval len jeden dramatický krúžok. Rád napodobňoval iných a ľuďom v jeho okolí sa to veľmi páčilo.

Chceli od neho, aby si zmenil meno

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…