Juraj Slafkovský má za sebou prvý zápas v NHL. Na ľade sa nestratil, prekonal historický rekord Gáboríka

Debut Juraja Slafkovského.
Debut Juraja Slafkovského. — Foto: Profimedia.sk, Twitter/Montreal Canadiens

Úspech Montrealu je prvé veľké prekvapenie novej sezóny.

Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský a Pavol Regenda majú za sebou debut v prestížnej NHL. Slafkovský, jednotka tohtoročného vstupného draftu, sa v noci na štvrtok v klasickom kanadskom derby v Montreale tešil z víťazstva domácich Canadiens nad Torontom 4:3. Rovnako víťazný pocit zažil aj Regenda, ktorého Anaheim zdolal doma Seattle 5:4 po predĺžení.

Úspech Montrealu je prvé veľké prekvapenie novej sezóny. Mužstvo je v prestavbe a Maple Leafs majú naopak opäť vysoké ambície. V takýchto reáliách sa predstavil Slafkovský. Vo veku 18 rokov, šesť mesiacov a dva dni sa stal historicky najmladším Slovákom, ktorý nastúpil na zápas NHL. O mesiac a pol prekonal rekord Mariána Gáboríka.

Na ľade sa nestratil, štatistici mu zaregistrovali prvú strelu, hit i úspešný blok, na ľade strávil 10 minút a 34 sekúnd. Nastúpil na ľavom krídle tretieho útoku Christiana Dvoraka, napravo s ďalším skúseným hráčom Brendanom Gallagherom, avšak tí sa vo veľmi skorom presilovkovom seriáli dostávali častejšie na ľad v druhej špeciálnej formácii, čo tiež rozbilo plynulejšie a početnejšie „šichty".

Príspevok, ktorý zdieľa Juraj Slafkovsky 🇸🇰 (@_slafkovsky_)

Okrem slovenského hokejistu debutovali v profilige aj jeho spoluhráči Kaiden Guhle a Arber Xhekaj. „Sníval som o tom, že budem hrať v NHL a sníval som o tom, že si zahrám svoj prvý zápas. Je to tu, vyhrali sme, takže povedal by som, že to je pre mňa skvelý začiatok,“ povedal Slafkovský pre nhl.com.

Výsledky:

Carolina - NY Rangers 4:1, Montreal - Toronto 4:3, Washington - Boston 2:5, Colorado - Chicago 5:2, Anaheim - Seattle 5:4 pp, Edmonton - Vancouver 5:3