Spoločnosť Jungheinrich prináša unikátnu manipulačnú techniku vo forme plnej integrácie Li-Ion technológie
Inzercia
Inzercia

Spoločnosť Jungheinrich prináša unikátnu manipulačnú techniku vo forme plnej integrácie Li-Ion technológie

Vlastná výroba modulárnych Li-Ion batérií umožňuje prispôsobiť dizajn vozíkov rady POWERLiNE.

— Foto: Jungheinrich

Firma Jungheinrich sa zameriava na určenie ideálnych vlastností, ktoré by mal vozík priniesť do svojho prostredia s cieľom dosiahnutia čo najvyššej efektivity pri preprave tovaru, alebo v rámci manipulácie s nimi.

Výsledkom snahy spoločnosti Jungheinrich je okrem iného aj je revolučný dizajn, ktorý otvára firmám úplne nové možnosti. Vozík, ktorý je kompaktný, výkonný, všestranný a vysoko efektívny. Takým je aj viacero modelov elektrických vysokozdvižných vozíkov z dielne Jungheinrichu.

„Vďaka integrovanej lítium-iónovej batérii sú vozíky oveľa kompaktnejšie a obratnejšie, čo ich robí obzvlášť vhodnými na použitie v úzkych uličkách a pri preprave tovaru. Vďaka pôsobivej akcelerácii a rýchlosti zdvíhania dosahujú vozíky, ktoré sú teraz až o 30 cm kratšie, plošné zvýšenie produktivity o 4 percent a stanovujú tak nové štandardy z hľadiska manipulačnej kapacity a toku tovaru,“ vysvetľuje Martin Kozlov, produktový manažér spoločnosti Jungheinrich.

Aká manipulačná technika by bola podľa jeho názoru top výberom pre klienta? Vysokozdvižný vozík s výsuvným zdvíhacím zariadením s plne integrovanou Li-Ion batériou ponúka podľa neho viaceré praktické novinky. Kratšia konštrukčná dĺžka vozíka umožňuje pohyb v užších uličkách, vďaka čomu zákazník ušetrí desiatky metrov štvorcových skladovej plochy. Revolučný dizajn vozíka pritom zabezpečuje obsluhe vynikajúcu viditeľnosť na všetky strany. Zlepšuje zároveň fungovanie aj bezpečnosť.

Výnimočný model ETV 216i

Kompaktná integrácia lítiovo-iónovej batérie v modeli ETV 216i bez samostatného batériového priestoru zabezpečuje podľa Martina Kozlova bezproblémový výhľad na vidlice. Náklad aj ramená záťažových kolies sú plne v zornom poli obsluhy. „Zväčšená kabína s rozsiahlymi možnosťami nastavení umožňuje zaujať pohodlnú pozíciu. Obsluha má ovládacie prvky a príslušenstvo na dosah ruky,“ zdôrazňuje Martin Kozlov s tým, že pohodlie v prípade tohto vysokozdvižného vozíka zvyšuje aj kombinované odpruženie sedadiel a lakťových opierok či dialógový systém obsluhy integrovaný v lakťovej opierke.

Ergonómiu vozíka zlepšujú aj rukoväte, umiestnenie držiaku na terminál, veľký nástupný schod a ďalšie prvky ochrany obsluhy vozíka. Ako podotkne Martin Kozlov, prínos nového modelu je najmä v efektívnejšom fungovaní internej logistiky. „Pomáha najmä jeho vysoký výkon a dlhá životnosť.“

Špecifické požiadavky klientov

Každé odvetvie má svoje špecifické požiadavky pri výbere manipulačnej techniky. Ako poznamenáva Martin Kozlov, je veľmi dôležité prostredie, v ktorom sú vozíky nasadené a účel, ktorý majú spĺňať. Pritom jeho spoločnosť myslí aj na ekologický rozmer. „Ochrana klímy je jednou z najdôležitejších tém súčasnosti,“ prízvukuje Martin Kozlov. Ako podotkne, vďaka bezkonkurenčnej energetickej účinnosti ich lítiovo-iónových vozíkov klient nielenže zníži svoju dennú spotrebu energie, a tým aj svoje náklady o 20 percent v porovnaní s olovenými alternatívami, ale zároveň zníži aj svoju CO2 stopu.

Neúnavne pracujeme na zlepšovaní spotreby energie počas celého výrobného procesu, pričom využívame najmä energiu z udržateľných zdrojov, ako sú naše vlastné fotovoltaické systémy. Môžeme zaručiť CO2-neutrálnu stopu až do momentu dodania našich vozíkov POWERLiNE,“ hovorí Martin Kozlov, podľa ktorého trendom u klientov s väčšou flotilou manipulačnej techniky je dlhodobý prenájom vrátane služby „full servis“. Nákupné oddelenie spoločnosti má tak jasný prehľad o mesačných nákladoch na manipulačnú techniku vrátane pravidelného servisu a môže sa plne venovať svojej činnosti podnikania.

Spoločnosť Jungheinrich ponúka predaj novej techniky, repasovaných vozíkov, krátkodobý aj dlhodobý prenájom. Vďaka flotile vozíkov, vrátane nízkozdvižných vozíkov, dokážu flexibilne pomáhať svojim klientom so zabezpečením ich potrieb v rámci logistických operácií.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…