Vegánske hody hlásia po covide veľký návrat. Za symbolické vstupné ochutnáte tie najlepšie rastlinné pochúťky
Inzercia
Inzercia

Vegánske hody hlásia po covide veľký návrat. Za symbolické vstupné ochutnáte tie najlepšie rastlinné pochúťky

​Vegánske hody po troch rokoch vynútenej pauzy opäť zavítajú do Starej tržnice. Už táto nedeľa, 25.9, sa tak stane ďalším sviatkom rastlinného a udržateľného stravovania.

Najväčší festival rastlinnej stravu na Slovensku je späť

Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na kvalitnú a pestrú gastro ponuku, viaceré novinky na trhu, ale aj vegánsku kozmetiku, knižky a samozrejme, celodenný sprievodný program.

Vegánske hody sú najväčším festivalom rastlinného stravovania na Slovensku, ktorý už od roku 2009 prinášajú to najlepšie z udržateľnej rastlinnej kuchyne. V roku 2019 sa pre veľký úspech konali až v piatich slovenských mestách a prilákali spolu viac ako 30 000 návštevníkov a návštevníčok. Pandémia na tri roky tradíciu tohto podujatia pozastavila, avšak už túto nedeľu sa po dlhej prestávke vracajú v plnej sile. 

Nové stánky a bohatý sprievodný program

Na festivale budú čakať viac ako 30 stánkov, pričom viaceré Bratislavu navštívia po prvýkrát. K dispozícii budú aj nápoje, okrem iných špeciálne remeselné pivá z certifikovaného pivovaru Nilio. Okrem jedla bude možné nakupovať aj iné vegánske produkty, a to napríklad kozmetiku či knihy. Nezaostáva ani sprievodný program, v ktorom sa už tradične vystriedajú kuchárske shows či zaujímavé prednášky. Pre obecenstvo navaria členky Slovenskej vegánskej spoločnosti, ale aj foodbloggerka Lucia Adamjáková, ktorá zároveň predstaví nové vegánske produkty od firmy Rajo.

Vegánske hody už túto nedeľu

Vegánske hody prinesú to najlepšie z rastlinnej kuchyne už v nedeľu 25. septembra do Starej tržnice v Bratislave. Lístky je možné zakúpiť si v zvýhodnenej cene v predpredaji do soboty 24.9. na www.veganskehody.sk/bratislava

Podvečerným klincom programu bude diskusia s úspešnou autorkou, Nikoletou Kováčovou, známou aj pod prezývkou Surová dcérka. Exkluzívne na nedeľných Vegánskych hodoch pokrstí svoju tretiu kuchársku knihu Slovegán 3. Krstnou mamou bude Kristína Tormová a fanúšikom a fanúšičkám sa určite ujdú aj podpisy či venovania!

Pomoc pre gastro

Pandémia nám dala zabrať všetkým, no najviac gastronómii. “Počas posledných rokov nám náklady na organizáciu podujatia narástli na dvojnásobok. A v takejto situácii je nemysliteľné prenášať ich na reštaurácie, ktoré posledné roky sotva prežili. Preto sme sa rozhodli im poplatky, naopak, znížiť, a preniesť financovanie podujatia na  ľudí, ktorým záleží na tom, aby vegánska gastronómia na Slovensku prekvitala,” uvádza manažérka eventu, Monika Dančová. Vegánske hody preto prvýkrát zaviedli vstupné, v symbolickej hodnote 2€ v predpredaji a 3€ na mieste. “Veríme, že ľudia pre toto rozhodnutie budú mať pochopenia a prídu podporiť svoje obľúbené prevádzky,” dodáva Monika Dančová.

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…