Pozreli sa na ňu státisíce ľudí. Speváčka Katka Knechtová sa objavila na najznámejšom bilborde sveta
Simona Gálová
Simona Gálová

Pozreli sa na ňu státisíce ľudí. Speváčka Katka Knechtová sa objavila na najznámejšom bilborde sveta

Je to prestížna záležitosť i keď v mojej kariére to nebude znamenať nič veľké, hovorí speváčka.

Katarína Knechtová — Foto: Instagram - @katarinaknechtovaofficial

Katarína Knechtová je jednou z najúspešnejších slovenských speváčok a o jej talente sa teraz dozvedeli aj za veľkou mlákou. Slovenskú muzikantku vybrali do celosvetovej kampane Spotify Equal, ktorej cieľom je zrovnoprávniť ženy v hudobnom priemysle. Na túto počesť sa Katkina fotografia a jej tvorba dostala na desiatky metrov vysoký bilbord priamo na newyorskom Times Square. Slovenská známa tvár sa ocitla na najžiadanejšom reklamnom priestore, okolo ktorého denne prejde pol milióna ľudí.

Úprimná radosť a hrdosť

„Som neskutočne hrdá, je to radosť a prestížna záležitosť. Som veľmi rada, že môžem chvíľu „visieť na takomto ikonickom mieste. Veď povedzme si úprimne, koľkým ľuďom sa to za život podarí? V konečnom dôsledku to pre moju kariéru, samozrejme, nebude znamenať nič veľké, ale je to také povzbudenie do ďalšej práce. A takisto dôkaz, že s mojou manažérkou robíme veci dobre,“ uviedla šťastná speváčka v tlačovej správe.

Prestížne umiestnenie na jednom z najrušnejších miest sveta získala Katka Knechtová ako piata slovenská speváčka. Minulý rok v auguste sa ako prvá Slovenka na bilborde objavila mladá speváčka Karin Ann, na jar sa z tejto pocty tešila speváčka slovenskej skupiny Tolstoys Ela Tolstova, slovenské duo Meowlau X Val a taktiež slovenská raperka Sima.

Rovnosť v hudbe

Za reklamou stojí hudobný streamovací gigant Spotify, ktorý v rámci kampane Equal (Rovnocenní) bojuje za rovnaké podmienky mužov a žien v hudobnom priemysle. Okrem miesta v svetovom playliste Spotify EQUAL sa Katarína Knechtová stala aj umelkyňou mesiaca a tvárou playlistu Spotify EQUAL CZ&SK. Streamovací gigant chce takto vybojovať rovnaké podmienky pre všetkých v hudobnom priemysle.

„Táto kampaň je postavená na zrovnoprávnení a podpore žien v hudobnom priemysle. Veľmi ma to prekvapilo, potešilo a som veľmi rada, že to môžem byť spomedzi toľkých umelkýň práve ja,“ teší sa Katka Knechtová. Okrem najväčšej pocty v podobe veľkej reklamy na Times Square je jej pieseň Verím zaradená do niekoľkých medzinárodných playlistov kampane zameranej na podporu ženských umelkýň z celého sveta.

„Musíme byť k sebe úprimní, stále je to tak, že my ženy ťaháme za kratší koniec. Je to vidieť napríklad na festivalových line-upoch, kde je zastúpenie žien vo veľkom nepomere. Mnohokrát som jediná ženská interpretka aj v rámci dvojdňových festivalov. Bolo by som rada, keby sa to zmenilo,“ dodala na záver Katka Knechtová.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…