Liga národov: Slováci v premiére trénera Calzonu prehrali s Azerbajdžanom gólom v úplnom závere

Erik Jirka (Slovensko), vľavo Hojjat Haghverdi a vpravo brankár Shakhrudin Magomedalijev (Azerbajdžan) — Foto: TASR/Martin Baumann

Po piatich zápasoch klesli Slováci v tabuľke na tretie miesto o bod práve za svojho premožiteľa.

Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu. Vo štvrtkovom stretnutí 3. skupiny C-divízie Ligy národov prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.

Po piatich zápasoch klesli Slováci v tabuľke na tretie miesto o bod práve za svojho premožiteľa. Prvú priečku a postup vyššie si v predstihu zabezpečil Kazachstan triumfom nad Bieloruskom 2:1. Slováci uzavrú účinkovanie v súťaži v nedeľu o 18.00 h súbojom s Bieloruskom v srbskom meste Bačka Topola. Zostup im nehrozí, play out čaká bez ohľadu na výsledok na posledných Bielorusov.

Liga národov - 3. skupina C-divízie:

SLOVENSKO - Azerbajdžan 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Jirka (z 11 m) - 44. Dadašov, 90.+5 Haghverdi. ŽK: Jirka, Bénes - Almeida, Magomedalijev, Sejdijev. Rozhodovali: Collum - McGeachie, Connor (všetci Škót.), 2875 divákov.

Slovensko: Rodák - Vallo, Šatka, Škriniar, Hancko - Bero (83. Ďuriš), Lobotka, Bénes (83. Mráz) - Regáli (63. Herc), Boženík (74. Zreľák), Jirka

Azerbajdžan: Magomedalijev - Haghverdi, B. Hüseynov, Mustafazade, Džafargulijev - Machmudov (83. Džamalov), Eddy, Almeida (72. Isajev), Kökcü (72. Sejdijev) - Dadašov (77. Gurbanli), Šejdajev