Dobrovoľníci z McDonald's sa aj tento rok zapojili do celoslovenského upratovania
Inzercia
Inzercia

Dobrovoľníci z McDonald's sa aj tento rok zapojili do celoslovenského upratovania

Spoločnosť McDonald's je najväčšia reštauračná sieť na Slovensku a okrem toho, že svojim zákazníkom prináša chutné jedlá, apeluje aj na problematiku ochrany životného prostredia.

— Foto: McDonald's

Do iniciatívy Upracme Slovensko sa tento rok zapojilo rekordných 17 prevádzok McDonald's a tiež dobrovoľníci zo slovenského servisného centra. Spoločne vyrazili do ulíc a vyzbierali až 113 vriec odpadu.

Počas Svetového čistiaceho dňa sa každoročne spájajú tisícky dobrovoľníkov po celom svete pre dobrú vec, a to je odbremeniť našu planétu od zbytočného odpadu. Tento rok sa upratovanie uskutočnilo 17. septembra a okolie reštaurácií prebrázdili v reflexných vestách zamestnanci McDonald's. V priebehu jedného dňa sa im podarilo vyzbierať až 113 vriec odpadu. „Sme veľmi radi, že naši kolegovia a franšízoví partneri zdieľajú záväzok spoločnosti McDonald's, ktorým je byť dobrým susedom a dobrovoľne, či podľa potreby sa zapájajú do upratovacích aktivít v slovenských mestách. Tento rok sa do iniciatívy Upracme Slovensko zapojilo 118 dobrovoľníkov zo 17 reštaurácií McDonald's, čím sa nám podarilo dosiahnuť rekordnú účasť,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR manažérka pre McDonald's na Slovensku.

Zbieranie odpadkov po Slovensku zabezpečujú združenia, obce, mestá, alebo firmy, avšak organizáciu takýchto aktivít zastrešujú jednotlivci a ľudia z iniciatívy Upracme Slovensko. Okrem poskytnutia know-how či materiálnej pomoci si celý rok všímajú okolie svojich domov, mapujú skládky a označujú ich v aplikácii TrashOut. Veronika Repiska z iniciatívy Upracme Slovensko hovorí: „Tento rok sa jedná už o piaty ročník Svetového čistiaceho dňa, ktorý sa stal peknou tradíciou po letných prázdninách. Okrem upratovania plánujeme aj pilotný projekt vzdelávacích workshopov na školách zameraných na predchádzanie vzniku odpadu, recykláciu a čierne skládky. Spoločnosť McDonald's so svojimi Trash Patrols sa každoročne zúčastňuje upratovania a zberu odpadkov, čím výrazne tak prispieva k čistote prostredia. Jednoducho sa neboja vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do toho,“  dodáva.

Foto: McDonald's

Trash Patrols čistia okolie reštaurácií počas celého roka

Spoločnosť McDonald's na Slovensku si nastavila interný program „Mekáč upratuje“, prostredníctvom ktorého sa snaží motivovať nielen svojich zamestnancov, ale aj zákazníkov a širokú verejnosť k zodpovednému správaniu a udržiavaniu čistejšieho prostredia. Počas celého roka upratovacie hliadky, tzv. Trash Patrols, intenzívne upratujú okolie reštaurácií a zbierajú odpadky.

Triedenie odpadu prebieha priamo v prevádzkach už takmer 20 rokov

Nie je novinkou, že odpad, ktorý priamo na prevádzke nechávajú zákazníci za nich poctivo vytriedia zamestnanci jednotlivých reštaurácií. Spoločnosť zároveň šíri osvetu a vyzýva všetkých svojich zákazníkov, aby aj oni pristupovali k triedeniu odpadu dôsledne, a to aj v pohodlí svojho domova. McDonald's ponúka zrozumiteľný manuál k triedeniu obalov ich výrobkov a všetky informácie k tomu, ako správne triediť odpad v domácnosti na ich stránke. „Už od roku 2003 zodpovedne separujeme po našich zákazníkoch a snažíme sa v rámci systému o to, aby bol každý obal správne vytriedený, dodáva Lucia Poláčeková.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…