FOTO: Doktor Hawkeye a kapitán Hunnicutt opäť spolu. Takto vyzerajú hviezdy M*A*S*H po 50 rokoch
Simona Gálová
Simona Gálová

FOTO: Doktor Hawkeye a kapitán Hunnicutt opäť spolu. Takto vyzerajú hviezdy M*A*S*H po 50 rokoch

Tento seriál bol pre nás veľkým darom, hovorí Alan Alda.

Alan Alda a Mike Farrell — Foto: Profimedia

Nikdy sa nevyhýbal brutalite vojny, no zároveň sa preslávil ako jeden z najlepších komediálnych seriálov. M*A*S*H rozprával príbehy mužov aj žien z prostredia mobilnej vojenskej nemocnice uprostred vojny v Kórei. Postavy zažívali mnoho dramatických momentov, ktoré dokázali častokrát zvládnuť len vďaka humoru. Herci Alan Alda a Mike Farrell sú už starí páni. Cez víkend sa stretli, oslávili 50. výročie milovaného seriálu a zaspomínali si na staré časy. Ich spoločná fotografia vyvolala nadšené ohlasy fanúšikov.

„Mike Farrell a ja dnes pripíjame na 50. výročie seriálu, ktorý nám zmenil život. A na našich skvelých kamarátov, ktorí z neho urobili to, čím bol,“ napísal Alda na Twitter a zdieľal fotografiu, na ktorej si s Farrellom pripíja. „M*A*S*H bol pre nás veľkým darom,“ dodal 86-ročný Alan Alda, ktorý zohrával v seriáli hlavnú postavu chirurga Benjamina 'Hawkeyea' Piercea. Mike Farrell sa síce do šou pripojil až v jej štvrtej sérii, no rýchlo dohnal slávu svojich kolegov.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/OldCowLLC/photos/bc.AbryV_neKbobpRW-pqRt-K8kQlqyJzaR5L0jKjFa5tp47W1IusV0YzxMNhjZtCuWjYePlIWX3NiZr2h_7Esu8KrGS-h_wxdf-DGlJdWx2mcE8lQ1g78hEqDIkSo3ObJpz1Km5kmFqWpioZQeiGaU91yac4gWGds734KKYIZcXzrMUw/2189283847909341/?opaqueCursor=AbrOTrT05MoHbiUZt5F-NPzZjn_6fP2mfH7FsoXtXQxqCKiRXsUA0bYe-uWHuuFYJHwuYQCVo_OMsrFA-kv7LamNShZF2XXtzg1jhccFI1VR0LRoZZF2RZuX_8gdNMeM4Abu8QcQn1te_Vs9OHt7LXUQTzNp40ucvoCo6CCufEhGFsiKkUuRWXCEh4JG6Z4meVoqvsf13bJfRS8zGfrupi6i0b3AV7BXCJTC5-Fqi6Qf7Bz-Gqf8R9PyHcNV4qaOdbVdxvn82fdrztKUQiLSNDtcCB1ecCKuPZOrtEG1uWP87UQmebRaH_uE7W5h4lTSGJkV67nw8_r90AgIG4oKS4xgx31ctZVgymZZ-Yh8aNxXiydP2CrtddqlDUkL-YUzk_JYQN3jVMdfrZodT2xydBSAlHkyZAha_t18TsX1lBEb45JiwH9rsOCIb21HwJztm-1RorG1tlI3cPqbd6NYA8WTZ3DnNaD5GA4mjlZxIaPdCoetfVjR-pF-vQVfCgvwfrATBUjBusCOz3OnrVyWfckKdLdR_N8vAHjxJDj-NETligbxAMMFjfuUWkEFqMjmfWdQQrhIAoAZvVKQPgTSTmpi6ZRa0Ya7i5rjiYo88HpFni-Qf-pVFh2a52o6opfgp-M

Alda, ktorý sám napísal a režíroval niekoľko epizód, získal počas svojho pôsobenia v seriáli päť cien Emmy a na seriál spomína aj po 50 rokoch. „Okrem toho, že to bolo dobre napísané, boli tam skvelé herecké výkony a dobrá réžia, divákov pohltilo to, že tieto príbehy prežili skutoční ľudia,“ povedal pre New York Times Alda, ktorému v roku 2018 diagnostikovali Parkinsonovu chorobu.

M*A*S*H je jedným z najvyššie hodnotených seriálov v histórii a finálna epizóda s názvom „Zbohom, rozlúčka a amen“ zostáva dodnes najsledovanejším finále televízneho seriálu.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…