Na Topfeste sa predstaví aj kapela Kabát
SITA
SITA

Na Topfeste sa predstaví aj kapela Kabát

Česká skupina plánuje odohrať na budúci rok iba dva koncerty. Prvý z nich sa uskutoční 26. júna na festivale Topfest v Piešťanoch.

BRATISLAVA 25. novembra - Na 11. ročníku hudobného festivalu Topfest, ktorý sa bude konať od 26. do 28. júna 2014 na letisku v Piešťanoch, sa predstaví aj česká kapela Kabát.

Pôjde o jeden z dvoch koncertov, ktoré táto skupina plánuje na budúci rok odohrať. Ten druhý sa uskutoční 13. septembra v Prahe. Na Topfeste tak Kabát po prvý raz predstaví špeciálnu scénu a nový koncertný program, ktorý bude obsahovať aj skladby z pripravovanej jedenástej štúdiovky.

"Tešíme, že Kabát opäť nebude u nás chýbať. Skupina patrí zakaždým u ľudí k najžiadanejším, a tak veríme, že ich znova potešíme. Chlapci chystajú jednoznačne najväčšiu šou, akú kedy na Topfeste predviedli. Všetko sa to odohrá na špeciálnom, obrovskom pódiu s prepracovanou scénou, ktorej stavba vyžaduje dlhšiu prípravu. Preto budú na tomto stagei hrať vo štvrtok 26. júna len oni. Už teraz sa na to tešíme, fanúšikov čaká veľké prekvapenie. Sám som zvedavý čo pripravia, ale už teraz viem, že kvôli ich koncertu objednávame pódium z Poľska, pretože to, na ktorom koncertovali minulý rok Iron Maiden, im je na túto šou vraj primalé," povedal Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu.

Okrem skupiny Kabát organizátori už skôr oznámili, že na festivale vystúpia aj speváčka Zuzana Smatanová a kapely Horkýže Slíže, Zóna A a Heľenine Oči. Vstupenky na 11. ročník Topfestu sú už v predpredaji v sieti Ticketportal v cene 38 eur. V ponuke je tiež limitovaný počet VIP vstupeniek, pričom prvých sto kusov sa predáva za 100 eur.

Skupina Kabát oslávi na budúci rok 25. výročie, odkedy hrá v rovnakom zložení. Pri tejto príležitosti preto vydali remastrovanú verziu výberovky Suma Sumárum (2001). Pôvodná verzia obsahovala dve CD, z toho jedno tvorili štúdiové nahrávky a druhé záznam z koncertu.

Nová verzia s názvom Suma Sumárum - Výroční edice 1989-2014 obsahuje všetky piesne v štúdiových verziách, pričom všetky boli remastrované. Kolekcia navyše obsahuje aj DVD s koncertom a videoklipmi, ktoré pôvodne vyšlo ako samostatný nosič.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Jána Kakaščíka a Renáty Tomášovej z vydavateľstva Parlophone.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…