Stretla neznámu ženu a nadojčila jej hladujúce dieťa. Salma Hayek urobila to, čo kedysi jej prababička
Simona Gálová
Simona Gálová

Stretla neznámu ženu a nadojčila jej hladujúce dieťa. Salma Hayek urobila to, čo kedysi jej prababička

Herečka dovolila zverejniť videá a fotografie až po troch rokoch od udalosti. 

Salma Hayek v roku 2020 a 2008 v Sierra Leone — Foto: Wiki commons (Harald Krichel); PLANET PHOTOS / Planet / Profimedia

„Bol veľmi hladný. Ja som síce odstavovala svoju dcéru Valentínu, no mala som ešte veľa mlieka, tak som dieťa dojčila,“ povedala hviezda filmového plátna, ktorá začala bábätko dojčiť aj napriek prítomnosti kamier okolo nej. „Keď zacítil výživu, okamžite prestal plakať. Bolo to úžasné,“ spomínala na ten osudný moment Salma Hayek.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo?fbid=446449602058249&set=bc.Abpzt7ULrcCigubxbpo3qIyRXBHwjk96TZzlb5wCvZ8SekWYZ0IEIqmnAhLiHQkIDAD4fOMchf7F4kIwZq99Im0-SBMTMLj-pfW5doun728f782FotCW0qrdZ23CSjFtIiISs5gaP7sNmMrLD7pMzOgr&opaqueCursor=AbqqkSCcVBs5QIV6NfW6hAy_FwBhdjXc9jJceD0BqHe8UIj1b97IBqfwRkig9GnlcFlGXReweU2PHRUyFsGR_6YfQ-dZlhwo5MNSvBlyX16D72djHs3howPRxqr17SCJkrq80ziZKIIz6CKH6yUpADvcSDlJl2MQGecFf39cT-7-2nTO3Rj565L7R3T5-SkrttyhEISX13n19yzQiuITfarTUhIIQwDkcUTxrKb6goyvo0DgdRAMu-gMDy1ySOyopKJKBmFS5xtTslaO9UdebmEGL2ClrVyTBYhT3GGQR0xztQF19sSWs3jBLFNDM_RDjsBeci5f92uRVqjU0NMAFoEZA36u8_MCFGag47eKtvtOnzySHliykK0ij7EWMwkB8nwgtx2I-ZM0AS4FNKa_SZSHVXjuRBWFOX7dviNJybf3zzWQy8EvneTREPbN5nNzSvXTOGBOlrtJTU95NO1g9Z3NBhFGt_vS-v8_0fOKIKB-lMqbW58ROd9eFV4REJQbPG7NNjjPYPwRLdk6eCesBQjJ_XUbotq35wNDLWYXUvosCpCOrbjpBTIdxVVBiUmNTShAnsqmnCZsOSwloXxw5jfR

Tradícia v rodine

„Premýšľala som o tom, či nie som nelojálna k svojmu dieťaťu tým, že rozdávam svoje mlieko. Ale dnes si myslím, že moje dieťa by bolo veľmi hrdé na to, že sa podelilo. A keď vyrastie, postarám sa o to, aby sa aj naďalej delilo a bolo veľkorysým a starostlivým človekom,“ povedala vtedy Hayek, ktorá uviedla, že dojky majú v jej rodine veľmi dlhú tradíciu. Aj jej prababka v Mexiku zachraňovala hladujúce bábätká cudzích ľudí tým, že ich dojčila. „Ten príbeh sa mi zapísal pod kožu,“ priznala herečka.

Salma Hayek nadojčila bábätko pred zrakmi fotografov a kameramanov, no žiadne zábery sa nedostali vonku. Herečka dovolila zverejniť videá a fotografie až po troch rokoch, keď spustila kampaň o dôležitosti dojčenia a očkovania v afrických krajinách. V nasledujúcich rokoch bol materský a novorodenecký tetanus odstránený v 44 krajinách vďaka práci UNICEF a partnerov ako Salma Hayek, ktorá sa rozhodla prelomiť stigmu dojčenia. „Je to to najlepšie, čo ako matka dieťaťu môžem dať,“ dodala na záver.

Časť 2 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…