Český slavík 2013: Lucie Bílá naďalej kraľuje medzi speváčkami
TASR
TASR

Český slavík 2013: Lucie Bílá naďalej kraľuje medzi speváčkami

Ocenenie je šestnástym zlatým slávikom jej úspešnej speváckej dráhy a zároveň siedmym nepretržite od roku 2007.

Bratislava/Praha 24. novembra (TASR) – Spevácka hviezda Lucie Bílej naďalej žiari na českej hudobnej scéne.

Laureátov populárnej ankety Český slávik Mattoni 2013 vyhlásili v pražskej Štátnej opere v sobotu 23. novembra 2013 v Prahe. V kategórii speváčka si zlatého slávika za rok 2013 prevzala Lucie Bílá, je to jej šestnásty zlatý slávik a siedmy po sebe nepretržite od roku 2007. Foto: TASR/Bohdan Kopčák

V sobotu večer (23.11.) si na javisku pražskej Štátnej opery opäť prevzala najvyššie ocenenie v ankete Český slavík Mattoni 2013 v kategórii speváčky, keď dosiahla 32.535 bodov. Ocenenie je šestnástym zlatým slávikom jej úspešnej speváckej dráhy a zároveň siedmym nepretržite od roku 2007.

Strieborného slávika za 28.731 bodov si odniesla Lucie Vondráčková, druhá pozícia jej patrí už šiestykrát po sebe. Bronzového slávika za 9766 bodov si prevzala Aneta Langerová, ktorá si oproti minulému roku polepšila o jedno miesto. Štvrtá skončila Ewa Farna (9217), piata Anna K. (7684), šiesta Monika Absolonová (7222). Siedme miesto obsadila Marta Jandová, ôsme Gabriela Gunčíková, deviate Hana Zagorová a desiate Dasha.

Tento rok bol pre mňa náročný, ale krásny, tak to mám rada. Nebol vždy rozchechtaný, ale záver bol skutočne skvostný, tak to mám radosť. Vlastne ešte nie je záver, pretože mám pred sebou vianočné turné. Dnes mám za sebou skúšku Aidy a teraz krásneho šestnásteho slávika. A o chvíľu budem utekať do auta, pretože idem do Bratislavy, kde nás čaká Česko Slovensko má talent. Myslela som si, že čím budem staršia, tak budem spomaľovať, ale ja naopak zrýchľujem, ale ešte som sa necítila lepšie,“ uviedla pre TASR Lucie Bílá, ktorá má v domácej zbierke už 18 slávikov, 16 zlatých a dvoch strieborných za roky 2005 a 2006, takže je po Karlovi Gottovi druhou najúspešnejšou slávicou v histórii tejto ankety.

Laureátov populárnej ankety Český slávik Mattoni 2013 vyhlásili v pražskej Štátnej opere v sobotu 23. novembra 2013 v Prahe. Na snímke Lucie Vondráčková, ktorá skončila v kategórii speváčok na druhom mieste. Foto: TASR/Bohdan Kopčák

Šesť rokov po sebe je strieborná Lucie Vondráčková, čo dokazuje jej stabilnú popularitu medzi českými poslucháčmi. „Rok 2013 bol pre mňa veľmi pracovný, niekedy až veľmi, ale to mám rada. Najkrajšie je, keď urobíte pesničky a oni sa dostanú k ľuďom. Takže tým, že som si dnes prevzala platinovú platňu za môj album Oheň, tak to bol pre mňa dôkaz, že sa moje piesne dostali k správnym ušiam a som za to veľmi vďačná,“ povedala pre TASR strieborná Lucie.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…