Liga majstrov: Plzeň si zahrá skupinovú fázu, proti Karabachu skvele otočila

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: pexels.com/pixabay

Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú v hlavnej fáze Ligy majstrov.

Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú v hlavnej fáze Ligy majstrov. Český šampión zvládol utorňajšiu domácu odvetu play off, v ktorej si poradil s FK Karabach 2:1. Pred týždňom si zverenci Michala Bílka priviezli z Azerbajdžanu priaznivý výsledok v podobe bezgólovej remízy, lenže v odvete prehrávali od 38. minúty po góle Filipa Ozobica.

Po prestávke sa však hráči Viktorie vypli ku skvelému výkonu a otočili skóre zásluhou presných zásahov Jana Kopica a jeho menovca Klimenta. Za stavu 2:1 prišli na ihrisko slovenskí legionári Erik Jirka a René Dedič, brankár Marián Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov. Štvrtý Slovák v kádri Viktorie Matej Trusa nefiguroval na zápasovej súpiske.

Účasť v skupinovej fáze ročníka 2022/2023 si zabezpečili aj Benfica Lisabon a Maccabi Haifa. Portugalský tím v prvom meraní síl uspel na ihrisku Dynama Kyjev 2:0 a doma potvrdil postup triumfom 3:0 nad ukrajinským súperom. Haifa vyradila Crvenu Zvezdu Belehrad.

Dvojzápas smeroval do predĺženia, keď si striedajúci Milan Pavkov strelil v 90. minúte vlastný gól a poslal ním do skupinovej časti „milionárskej“ súťaže izraelského šampióna. V stredu sú na programe zvyšné tri odvetné súboje play off. Žreb skupinovej fázy sa uskutoční vo štvrtok o 18.00 SELČ v Istanbule.

Odvetné zápasy play off Ligy majstrov:

Benfica Lisabon - Dynamo Kyjev 3:0 (3:0)

Góly: 27. Otamendi, 40. Rafa Silva, 42. Neres

/prvý zápas: 2:0, postúpila Benfica Lisabon/

CZ Belehrad - Maccabi Haifa 2:2 (2:1)

Góly: 27. Pešič, 43. Ivanič - 45.+5 Sundgren, 90. Pavkov (vlastný)

/prvý zápas: 2:3, postúpila Maccabi Haifa/

Viktoria Plzeň - FK Karabach 2:1 (0:1)

Góly: 58. Kopic, 73. Kliment - 38. Ozobic

/E. Jirka hral od 74. minúty, R. Dedič hral od 86. minúty, M. Tvrdoň (všetci Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas: 0:0, postúpila Viktoria Plzeň/