Slovan utrpel na ľade Jekaterinburgu debakel 1:8

Zverenci trénera Rostislava Čadu utrpeli najvyššiu prehru počas svojho účinkovania v KHL, dosiaľ ani raz neinkasovali osem gólov v jedinom zápase.

Na snímke brankár Slovana Bratislava Jaroslav Janus a hráč Avtomobilistu Jekaterinburg Anthony Stewart v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg Foto: TASR/Martin Turanovič

Jekaterinburg 24. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase KHL na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg potupne 1:8. Jediný gól hostí strelil v 46. minúte český útočník Michal Vondrka.

"Belasí" odohrajú tretí duel v rámci štvrtého tohtosezónneho tripu na klziskách súperov v utorok 26. novembra, keď sa od 14.00 SEČ predstavia na ľade Barysu Astana.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Góly: 6. A. Streľcov (Golyšev), 11. Jemelejev (Viklund), 16. Simakov (Demagin), 30. Triamkin (Lewandowski), 33. Jefimov (Lewandowski, Stewart), 55. Lazarev (Viklund, Malychin), 56. Arkalov (Jefimov), 59. Černov (Triamkin) - 46. Vondrka (Štajnoch). Rozhodovali: Zacharov, Šeňov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 5500 divákov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář - Triamkin, Gusev, Lepistö, Viklund, Antonov, Megalinskij, Rybnickij, Postnikov - Stewart, Lewandowski, Jefimov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Demagin - Deveaux, Streľcov, Golyšev - Arkalov

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš - T. Mikúš, Matoušek

Priebeh zápasu

Slovan ťahal od začiatku za kratší koniec a v prvej tretine doplatil na veľké chyby v obrane. Prvý gól inkasoval už v 6. minúte, keď domáci poslali na Janusa v krátkom slede niekoľko striel, pričom posledná z hokejky Alexandra Streľcova už skončila v sieti. Slovan odpovedal o tri minúty neskôr, ale Kovář si s Bakošovou strelou poradil. V 11. minúte bolo už 2:0 pre domácich, keď Jemelejev počas presilovky trafil presne medzi Janusove betóny. V 16. minúte sa dostali do prečíslenia dvaja na jedného Demagin so Simakovom, pričom druhý menovaný pridal do odkrytej bránky tretí zásah - 3:0.

Na snímke strkanica medzi hokejistami Slovana a Avtomobilistu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg v Bratislave 15. novembra 2013. Sprava Alexej Simakov, Sergej Gusev (2), Igor Jemelejev (všetci Avtomobilist), Andrej Šťastný (Slovan), Viktor Postnikov (Avtomobilist), Martin Štajnoch, Martin Bakoš (obaja Slovan) a Sergej Demagin (Avtomobilist). Foto: TASR/Martin Turanovič

Nič sa nezmenilo ani v druhej časti. Slovan bol v útoku bezzubý a v obrane robil jednu chybu za druhou, takže domáci bez problémov kontrolovali priebeh zápasu a ešte vylepšili skóre. V 30. minúte ihneď po buly vystrelil obranca Triamkin a puk si našiel cestu za Janusov chrbát. O tri minúty neskôr viedol Avtomobilist, ktorý pred nedeľňajším zápasom ťahal päťzápasovú sériu prehier, už 5:0. Lewandowski sa zbavil obrancu, prihral pred bránku na Jefimova, ktorý pohodlne poslal puk do siete. Do konca tretiny mohol pridať Jekaterinburg aj ďalšie góly, ale hostí podržal brankár Janus.

Slovan si nevydýchol ani v tretej tretine. Vondrka síce v 46. minúte po samostatnej akcií znížil, no päť minút pred koncom strelil Lazarev šiesty gól Jekaterinburgu. Domáci pridali v závere duelu ešte dva presné zásahy - v 56. minúte sa presadil Arkalov a v 59. Černov.

Hlasy po zápase

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Nám dnes chýbala fyzická sila potrebná k správnemu taktickému pohybu v strednom pásme. Zaostávali sme tiež v situácii jeden na jedného v obrannom pásme, čo sa prejavilo aj v neúspešnosti súbojov v priestore pred bránkou, z ktorého sme dostali polovicu gólov. Z šancí, ktoré sme si vytvorili, sme z dôvodu malého silového prevedenia a nedostatočnej pohotovosti nestrelili viac ako jeden gól."