U toho blonďavého dievčaťa nemáš šancu, hovorili Sajfovi. S Veronikou sú spolu 13 rokov, prekonali aj krízu
Simona Gálová
Simona Gálová

U toho blonďavého dievčaťa nemáš šancu, hovorili Sajfovi. S Veronikou sú spolu 13 rokov, prekonali aj krízu

Nie vždy sa nám chcelo smiať, priznala Veronika Cifrová Ostrihoňová o vzťahu so Sajfom.

Matej Sajfa Cifra a Veronika Cifrová Ostrihoňová — Foto: Instagram - @veronikaostrihonova; @sajfa

Keď sa do nej zapozeral, mal 30 rokov, ona o desať menej. Blonďavé dievča, ktoré stretli náhodou v kaviarni, bolo očarujúco krásne. Nemáš u nej šancu, kašli na to, radil mu kamarát. A najskôr mal pravdu, spočiatku o neho nejavila veľký záujem. Matej Sajfa Cifra ale o Veroniku Ostrihoňovú zabojoval zo všetkých síl a dokázal jej, že o ňu skutočne stojí. Vyplatilo sa! Tento rok oslávili 13. výročie vzťahu aj napriek tomu, že sa v jednom momente odcudzili a rozišli sa. Dnes hovoria, že práve pri rozchode pochopili, že život bez toho druhého by nebol úplný.

Delil ich od seba oceán

Na svoje prvé stretnutie spomínajú dodnes so smiechom. V roku 2009 sa spoznali v nákupnom centre. „Bolo to v kaviarni,“ prezradila Veronika v relácii Neskoro večer. V tom čase práve odchádzala do New Yorku na vysokú školu, a preto Sajfu najskôr ignorovala. Nemala záujem o žiaden vzťah.

„O dva dni na to sme na seba narazili opäť. Bola som v jednej čínskej reštaurácii s mamou a bratom. Keď si mamina odskočila, Maťo prišiel za mnou a povedal mi, že som krásna a že by ma chcel spoznať,“ spomínala Veronika, ktorá mu na otázku odpovedala rázne nie. Aj jeho kamarát mu tvrdil, že u Veroniky nebude mať žiadnu šancu. Ale ako sama neskôr priznala, Matej bol vytrvalý, získal na ňu kontakt a nakoniec na ňu zapôsobil.

„Vyrazili sme na naše prvé rande do Slovenského národného múzea. Chcel som na ňu intelektuálne zapôsobiť. Bolo zatvorené,“ spomínal Sajfa na prvé rande, ktoré takmer skončilo fiaskom.

Nakoniec strávili večer v rusovskom parku na lavičke a rozprávali sa o seriáli Sex v meste. „A ako prvý malý darček som jej priniesol kinderko,“ smial sa Matej, ktorý sa do Veroniky zamiloval, aj keď bola od neho o desať rokov mladšia. Riskli vzťah na diaľku, hoci Bratislavčanka vtedy študovala na univerzite v New Yorku a od seba ich delil celý oceán.

Uvedomili si, že to bola hlúposť

Po štyroch rokoch sa ale dvojica rozišla a bulvárne média v tom čase tvrdili, že koniec iniciovala najmä Veronika. Okolie páru nemalo o nezhodách ani len najmenšie tušenie. Navonok to totiž vraj medzi nimi vyzeralo idylicky.

„Myslím, že je zbytočné to ďalej komentovať. Naše cesty sa pred časom rozdelili. Na rozchode sú, žiaľ, vždy účastní obaja, a v našom prípade za to obaja nesieme vinu. Možno niekto viac, možno niekto menej. Obe strany to mrzí. Ale čas dá každého z nás do poriadku,“ povedal vtedy pre Nový Čas Sajfa. Až po rokoch Veronika vysvetlila, že si vtom čase prechádzali zložitým obdobím. A vyhodnotili to tak, že rozchod bude najlepším riešením.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…