Barcelona zdolala Granadu 4:0, Vela štyrmi gólmi zostrelil Vigo

Zverenci Gerarda Martina v tejto sezóne vyhrali už trinásty ligový zápas.

Futbalista Pedro Rodriguez z FC Barcelona reaguje počas zápasu španielskej La Ligy proti Granade 23. novembra 2013 v Barcelone. Foto: FOTO TASR/AP

Madrid 23. novembra (TASR) - FC Barcelona aj bez tradičných opôr Lionela Messiho a Xaviho Hernandeza zvíťazil v sobotňajšom úvodnom zápase 14. kola španielskej futbalovej Primera Division nad Granadou 4:0.

Majster do polčasu viedol 2:0 po góloch Andresa Iniestu a Cesca Fabregasa, oba padli z jedenástky. V 71. minúte zvýšil na rozdiel triedy Alexis Sanchez a v 90. minúte stanovil účet Pedro. Zverenci Gerarda Martina v tejto sezóne vyhrali už trinásty ligový zápas a len v jednom prípade remizovali, so ziskom 40 bodov a skóre 42:8 im patrí vedúca priečka tabuľky. Atletico Madrid stráca 6 bodov, ale absolvovalo o zápas menej.

Real Sociedad San Sebastian prehrával doma so Celtou Vigo už 1:3, ale napokon aj vďaka vylúčeniu súperovho hráča famózne otočil skóre vo svoj prospech na konečných 4:3. Hrdinom večera a pravdepodobne celého víkendu v európskych ligových súťažiach sa stal domáci kanonier Carlos Vela, autor štyroch gólov.

Real Madrid deklasoval Almeriu vonku 5:0, ale prišiel o zraneného Cristiana Ronalda, ktorý otvoril skóre už v 3. minúte. Ofenzívny klenot "bieleho baletu" sa zranil 52. minúte a nahradil ho Jese Rodriguez o minútu neskôr.

sumáre - 14. kolo:

FC Barcelona - Granada CF 4:0 (2:0)

Góly: 20. Iniesta (z 11 m), 40. Fabregas (z 11 m), 71. Sanchez, 90. Pedro, ČK: 66. Iturra (Granada)

Real Sociedad San Sebastian - Celta Vigo 4:3 (1:2)

Góly: 6., 61., 78. a 81. Vela - 23. a 57. Rafinha, 28. Lopez, ČK: 66. Fontas (Celta Vigo)

UD Almeria - Real Madrid 0:5 (0:1)

Góly: 3. Cristiano Ronaldo, 61. Benzema, 72. Bale, 75. Isco, 81. Morata