Bojovala s rakovinou, keď jej na účte pristála rozprávková výhra. Po chemoterapii prišla ďalšia skvelá správa
Simona Gálová
Simona Gálová

Bojovala s rakovinou, keď jej na účte pristála rozprávková výhra. Po chemoterapii prišla ďalšia skvelá správa

Peniaze sú len čerešničkou na torte, hovorí výherkyňa lotérie.

Ilustračná fotografia / Maxine Lloyd — Foto: Freepik; Profimedia

Kým sa zdravotná sestra Maxine Lloyd starala o svojho chorého snúbenca Wayna, hrala sa chvíľku na mobile, kde sa zapojila do jednej z hier národnej britskej lotérie. Nemyslela si, že vyhrá, no v kútiku duše dúfala, že by to mohla byť krásna odmena po jej veľkom trápení. Mesiace bojovala so zákernou rakovinou prsníka.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=925620001717958&set=basw.AbrweP2-Vgm8qHx_gBBgZ6yAZ5k7zRzg_JuLdWlxOtqTeeyOyoXZd9gPlQ9d19MlhyK5XXhb6YhzZPIBgrhCZIU7pugSyEK9YMiCI64rT_FQtEi5K1Cu98r6-ASbRCYLUYVUbWbPQIz6DPf1YnASBIySSNZBXRYQNO3B6fsVJiXhog&opaqueCursor=Abomm9u6DOZVJXw-CMsgDrvWKAZlvh7tZSAoPvGjzLfTggwoKnf-dSqjC4XjZkWwBHiSs9yHi2sAj5-BQYVjqvldjl9Y228u_9Z9klkLv6QvP3S0i0XBtjr5s7pa5L5gyrNQUUCEwzd_1T_VhZGBg85PwRn8rd7W0Imh3rMoWseBcpJzjwDwZ4JmSjfxQUORvdqnrRmIH4YuDsPZdQD4LdFQPP4mAPLwIBt72McdXBP6wptdRi0xHArk9nfM0oAn2S24ow_SBVSqtfJEBVORqahQzqYjXDtedWj4aHwsorRcPVbIWu7R8a9nLipjloM6rP45Yp1XCDhnj1UYX5DPnQZdzuPmFARClCkTNnf7P4J1d3s3TUMLDUuewf55P0_2hJGA9KkAhi_agRqC2G8tif01ft1aSjNb_aZgPCF3qCFq_BDPLQFyAMvF_LHgprbOqQfpfg1hjhF9T6xV4BjQGGueqUYQA-J23EcnQyJuFHJKsQ_pSffPwL3GOS4SGQyDxMtjxF7VM1Z6lBgTNYwET4C-xda1otgqsUT3BJcGP0QUx3Bnolt9rejlgdJQ0VPkg7BtvBFc5Rvl0ybsqr4ZpjtvedMjiH4w3PnhvGLPHWi-V7rNHDzfHWYazzewkTGVjh4-edORcQRnAaJ7YcnZv-s2GeAUxppzqw8Z8QM9l0JhaX-6HUukslkObsLNHp72sW6kWExLjvdBqxsHTJwI7ThVtkFUw3-cLoJafKyuct736uFMvAgxYRZMoorTpulfkdK5bzN_6nn6N9AxFDy1-_VhOIH-GkYS649mog_TkuST1hBG9_yXc8oEwvbR0hnLW2CcgcQSje13YgN1omfhcIFDQG2C-7jB_zL-ooZaixRXLw

Neverila, že vyhrala

„Hrala som akúsi hru s číslami, zrazu sa objavila výhra milión libier, ale ja som to nejak nevnímala a hrala som ďalej. Až keď som dohrala, na mobile som uvidela- Blahoželáme, zavolajte na toto číslo, no pomyslela som si- Nemôžem, je jedna hodina ráno,“ spomínala Maxine, ktorá zobudila svojho snúbenca. „Asi sme vyhrali milión,“ povedala mu. Chorý partner sa len otočil na druhý bok a dodal, nech to nechá na ráno. Keď si na druhý deň pripravovali čaj, hlas na druhej strane telefónu ich výhru potvrdil. „Vôbec sme to nespracovali,“ priznala Maxine, ktorá neverila tomu, že sa na nich usmialo také šťastie.

Keď jej počas ďalších dní do tela prúdila dávka chemoterapie, zazvonil jej telefón, ktorý mala v rohu nemocničnej izby. „Myslela som si, že to je Wayne, aby ma skontroloval, či som v poriadku,“ spomínala Maxine, ktorá si povedala, že mobil skontroluje neskôr. Keď ale vyšla z miestnosti a pozrela sa naň, neverila vlastným očiam. Na účte jej pristál milión libier, ktorý skutočne vyhrala v lotérii. 

Peniaze sú len čerešničkou na torte

Prvým nákupom boli hodinky od Apple, ale snúbenci ihneď začali snívať o ich novom spoločnom dome. „Spočiatku sme nechceli verejne hovoriť o našej výhre,“ priznala Maxine. Nakoniec ju presvedčila správa, ktorú sa dozvedela o niekoľko dní neskôr.

Liečba rakoviny bola úspešná, v tele viac nemala žiaden nádor. „To načasovanie by nikto lepšie nevymyslel,“ povedala zdravotná sestra, ktorá hovorí, že za krátky čas v živote vyhrala rovno dvakrát. „Som tu, žijem a peniaze sú len čerešničkou na torte,“ povedala šťastná Maxine, ktorá sa rozhodla hovoriť o svojich oboch výhrach. Vyzýva všetkých, ktorí si všimnú zmeny na svojej koži alebo na prsníku, aby navštívili svojho lekára. Aj keď je dnes Maxine zdravá, veľkú časť výhry plánuje dať na výskum rakoviny prsníka. „Chcem jednoducho len niečo vrátiť späť,“ priznala na záver zdravá milionárka.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…