Vyrastal v šialenom kulte blonďavých detí, ktorý zničila až razia. Vodkyňa ich pripravovala na apokalypsu
Simona Gálová
Simona Gálová

Vyrastal v šialenom kulte blonďavých detí, ktorý zničila až razia. Vodkyňa ich pripravovala na apokalypsu

Keď prišla polícia, doslova som s nimi bojoval, aby ma neodviezli, spomínal chlapec, ktorý sa dostal do kultu ako 18-mesačné bábätko. 

Deti v kulte "Rodina" / Ben Shenton — Foto: Reprofoto: Youtube - Label Distribution / ABC

Vodkyňa sekty tvrdila, že je reinkarnáciou Ježiša Krista a jediný pravý duchovný majster. Jej stúpenci jej hovorili učiteľka, opúšťali pre ňu svoje rodiny, menili si mená a prepisovali na ňu svoje pozemky. Za štvrťstoročie fungovania „Rodiny“ vďaka tomu dosiahla na majetok v odhadovanej hodnote 20 miliónov austrálskych dolárov.

Deti darovali „učiteľke“

Jogínskej prorokyni primárne nešlo o peniaze, jej hlavným cieľom bolo vybudovanie utopickej rodiny vyvolených. Svojim stúpencom určovala, s kým môžu plodiť deti. Tí, ktorí už potomkov mali, ich „venovali“ svojej vodkyni a ich vlastní rodičia sa pre nich stali „tetami“ a „strýkami“. Biologickí rodičia detí totiž považovali za česť darovať svojich potomkov „učiteľke“. Vďaka svojim stúpencom z radov právnikov dokázala okrem iného obísť legálny proces adopcie, vďaka čomu do roku 1975 získala do starostlivosti 14 detí. Tie sa mali stať „vládnucou rasou“, ktorá prežije apokalypsu a po nej bude na čele ľudstva.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/CultsCrimesCab/posts/pfbid0259ansbLoyqj7MkcaT3QBFpY8ViYWVtiC1ybCEjzFSSm6V2SzeEZaZvAJdYr4bfMxl

Ben si bol 15 rokov istý, že Anne je jeho mama. Všetky deti naučila vyhýbať sa cudzincom a ak sa k nim niekto priblížil, mali sa riadiť mantrou nevidené, nepočuté, neznáme. „Bolo to do značnej miery o tom, že nikomu zvonku, kto nie je členom sekty, nič nepovieš,“ spomínal Ben na život v kulte.

Zobúdzal sa o piatej ráno a dodržiaval dennú nemennú rutinu: joga, meditácia, lekcie, joga, meditácia, domáce úlohy, spánok. Ak porušili pokyny, tresty boli prísne. „Keď niekoho mlátili, tak sa ostatní museli pozerať,“ spomínali deti, ktoré vyrastali v kulte. Už len pozerať sa na to v nich zanechalo vážne emocionálne jazvy. Všetky deti vodkyňa kultu odfarbila na blond, aby vyzerali rovnako.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/hope.anthony.12764/posts/pfbid037ZorMqANQwyW4DodhL3vTNrFVADSY1v2sxwQvSFK9kUoQwbmN6EupYuXzgVUgrWWl

Ďalším zo spôsobov, ako Anne kontrolovala členov, boli drogy. Deti dostávali stály prísun sedatív ako Mogadon a Valium. Dospelí a starší tínedžeri boli povinní užívať LSD na pravidelných ceremóniách. Anne si myslela, že týmto spôsobom by mohla posilniť oddanosť svojich nasledovníkov.

Zo sekty nechcel odísť

Hamilton-Byrneová síce vystupovala ako biologická matka ukradnutých detí, neprejavovala však voči nim žiadnu náklonnosť. City neuznávala. A hoci sa Benovi táto výchova nepáčila, bolo to všetko, čo v živote poznal. „Neexistoval žiadny konkurenčný príbeh,“ vysvetlil Ben.

Veľký plán výchovy postapokalyptickej generácie skrachoval v roku 1987, keď do domu pri jazere vpadla polícia a budúcich lídrov ľudstva odviezla sociálka. Odfarbení chlapci a dievčatá pritom v prvej chvíli nechápali, čo sa deje, sídlo sekty preto nechceli opustiť.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 2 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…