Životné lásky Johna Travoltu zomreli na rakovinu. Sandy z Pomády bola jeho najlepšou priateľkou až do konca
Simona Gálová
Simona Gálová

Životné lásky Johna Travoltu zomreli na rakovinu. Sandy z Pomády bola jeho najlepšou priateľkou až do konca

Keď zažijete podobne raketový úspech ako my dvaja, potom sa medzi vami vytvorí puto, priznal John Travolta.

John Travolta a Olivia Newton-Johnová (1978/2013) — Foto: Profimedia

Zákerná rakovina ho pripravila o manželku a teraz aj o najlepšiu priateľku„Moja najdrahšia Olivia, naše životy boli vďaka tebe oveľa lepšie. Tvoj dopad bol neuveriteľný. Neskutočne ťa ľúbim,“ napísal John Travolta v dojímavom poste v deň, keď zomrela jeho milovaná kolegyňa Olivia Newton-Johnová. Obaja sa stretli pred desaťročiami pri nakrúcaní kultového filmu Pomáda a stali sa kamarátmi na život a na smrť. Bok po boku pri sebe stáli v tých najlepších životných chvíľach - ale aj vtedy, keď John pochovával svoju manželku Kelly Preston aj vtedy, keď ochorela samotná Olivia.

V muzikáli mali hrať iní

Keď v roku 1977 spolu natáčali Pomádu, nikto netušil, že natáčajú najlepšie zarábajúci americký filmový muzikál 20. storočia. Poznáte ikonickejšiu dvojicu ako Dannyho a Sandy? Pravdou ale je, že John Travolta a Olivia Newton-John neboli prvou voľbou. Dannyho mal hrať herec Henry Winkler a o postavu Sandy sa mala pobiť herečka Carrie Fisher s Marie Osmondovou. Henry Winkler ale nakoniec rolu odmietol, a tak rolu Dannyho získal John Travolta. Práve on režisérovi navrhol, aby rolu Sandy dali úplne inej herečke.

„Je len jedna osoba, ktorá by mala hrať túto úlohu, a tou je Olivia. Je snom každého chlapa,“ povedal vtedy presvedčivo Travolta. Olivia na ponuku neskočila a bola veľmi skeptická. Jej predchádzajúci film neuspel, mala 29 rokov a bála, že pre žiadny film už nebude dostatočne dobrá a mladá. Ako mohla takmer tridsiatnička stvárniť študentku strednej školy Sandy?

Zomrela mu v náručí

„Chcem najprv vidieť, ako nám to pôjde s Johnom Travoltom a potom vám dám vedieť, či do toho pôjdem,“ povedala vtedy režisérovi. Ten vraj chcel Oliviu vo filme tak veľmi, že ak by to nezobrala ona, nedal by to žiadnej inej herečke a on sám by úlohu odohral v sukni, aby celý svet videl jeho zlyhanie.

Keď nahrali prvé tri zábery, celý štáb bol nadšený a Olivia tiež. Chémia medzi ňou a Travoltom fungovala naplno. „Mal k nej veľký rešpekt ako k umelkyni a ona cítila to isté k nemu. Nikdy nebolo medzi nimi nič zlé, ale ani romantické. Vždy mali medzi sebou vzájomný rešpekt a priateľstvo, ktoré malo trvať navždy,“ prezradil režisér Joel Thurm.

Natáčanie muzikálu nebolo veselé, ako by sa mohlo zdať. Travolta sa v tom čase vyrovnával so smrťou svojej priateľky, herečky Diany Hyland, ktorá zomrela na rakovinu prsníka. To bolo prvýkrát, čo sa herec stretol tvárou v tvár zákernej chorobe, ktorá mu neskôr zobrala tie najcennejšie ženy v jeho živote.

„Ja už odchádzam, ale ty budeš mať túto prácu,“ povedala mu pri odchode Diana, ktorá predtým podstúpila mastektómiu prsníka a bola presvedčená, že rakovina sa už nevráti. Nakoniec ale zomrela v Travoltovom náručí.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/GroovyHistory/photos/basw.AbqpiALXUXvvNJBBEmZbD5ry5VbmKMbuYH79d4Swo_Mr0WOk0DMlUl_yOoiOsR1-b0CRifjtHrtNSlpyyQEuEApnYVjrPEZPO2XLz578Vw2rTsj4Xm64eu2YBPDcaCtGNRMcc041AX0w5ZemOxHZ6g738Y3q7LMiQHI7fcXyMTaQ2Q/2608063206170727/?opaqueCursor=Abq1pwptHs4jtY5pigZraeOp_qw9Se7IzWyotMnRBeY_Y-HIjN61SigOxiryfyHjl0Ythb9dNJ1nUiLSW7byEhZaGr_o_8c3MFs3eYN1uyJuiYk6I5UTLttNuYF2FCh3s2RjU-_d5zv172Vnqy9rea98Coll0IqqBXIRO0G2D1U3SYiOFuTBKLFZnPn69ts5F1ZLVNmZBDX14EZ-QIX9Yqn0lTS3izSjZDBedzGZpMvbgM056WFNxxwb4URk6ZIYXTpT_I6pYfWKCg8xa_u_pxizFb3sbezoFf1slTqg3nHLfiz-9gaCc7k1NOdpOynWoRo_mExzJHPEzBTF4Cq-PWVxvbVHHRwJ3s8fJoDSFwyNY3yCDmdh3j-jnkDY-JFDa5AaaF0p3Ek8fwDgsI7xT6ehyufgiWH57JGi-Ymy9sPyOoeqPGHlCJWkmIf63DQeG7z3D3ywqVaPgdwWeRzMlswysPUZg4T2WI6kJRTkbIa6luIPUsEjHFm5FkzUxdJYae3NSsUvvMb33EpWZGuye63kc3lZhjXRIG9cI33NlGiGMIMk3g1neDXeMSjSkPHU7BqzFZ85FCqydOAUwBWRfzCsUkkok42kfMfulUGVSYdqS_24lrFeA6hoGQtxX66JiFn-Av6fIBKpugxoH1W5r7jG7dnb53oq4bj6iZY02gzeGy2GX0Z5Ab-rcnZBTjNIGqOAbqbWGXshorqvxuLxpC2r19jelaHjNxzXqVqmR4dR9mljJxwJLGAT0I8ldlSeLoX5JlOC3wWZpNirk5BLznAqqItlzRYMypkQMfth-6VFkI6hfPPOkNcZNx-J1Jk0hjmTR8CynVhgBgP8fBc8R3-xtzUyZilv5EYyYgQSa64gQg

Nikto ho nepoznal tak ako Olivia

Jeho herecká kolegyňa Olivia sa stala v tom čase jeho bútľavou vŕbou. „Bol otvorený, veľmi úprimný a zraniteľný,“ spomínala Olivia vo svojej knihe. Všetky fanúšičky podľa jej slov videli len Johnove pekné modré oči, ale práve ona veľmi dobre vedela, že jeho pohľad skrýval veľa bolesti. Tie najväčšie životné rany pre oboch hercov ešte len čakali za dverami.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…