Bola som len telo. Mena Suvari otvorene prehovorila o tom, aké je to byť primladým sexsymbolom
Simona Gálová
Simona Gálová

Bola som len telo. Mena Suvari otvorene prehovorila o tom, aké je to byť primladým sexsymbolom

Dnes sa cítim slobodnejšie, hovorí po rokoch utrpenia dnes už šťastná herečka.

Mena Suvari — Foto: Instagram - @menasuvari; Profimedia

Všetci na okolo začali využívať jej nevedomosť a krehkosť. Fotograf dvadsiatnik ju nafotil nahú sám v jeho dome, keď mala len 15 rokov. Jeden z jej obchodný poradcov, ktorý mal po tridsiatke, s ňou začal spávať, keď mala len 16. „Nikto mi nepovedal: ‚To nie je v poriadku, ten človek by to s tebou nemal robiť.‘,“ priznala herečka, ktorá napriek všetkému bola výbornou žiačkou, chodila na konkurzy, v biznise sa jej darilo, a tak nič navonok nenaznačovalo, že je niečo zlé. 

Bola len telom

Aby utiekla negatívnym pocitom, začala brať drogy vrátane metamfetamínu. Myslela si, že ju privedú do pohody, no namiesto toho len upadla do zúfalstva. Cítila sa bezmocná a strácala nádej na lepšiu budúcnosť. V tých najhorších chvíľach života sa stretla s mužom, ktorý si z nej urobil sexuálnu otrokyňu. Vo svojej knihe opísala strašné až trýznivé momenty, keď ju nútil používať sexuálne hračky tak často, až si vyžadovala lekárske ošetrenie. „Nebola som milovaná. Bola som len telom, schránkou pre jeho túžby,“ povedala dnes otvorene.

V knihe tiež priznala, že ju jej partner nútil vyhľadávať iné ženy, s ktorými sa mali spoločne milovať. Po rokoch jednu zo spoločníčok stretla a zverila sa jej, že ju k milostným hrám prinútil jej partner. Ženu to prekvapilo, pretože ich spoločný partner jej povedal, že spoločný sex iniciovala práve Suvari. Aj keď dnes herečka vie, že pre niektorých ľudí môžu byť takéto milostné hry zdravé, ona nemala na výber a bola do nich nútená, preto roky cítila hanbu. 

Očistná katarzia

Útočiskom sa jej stala práca. V roku 1999 prišla ponuka na rolu vo filme Americká krása. Suvari v ňom paradoxne stvárnila úlohu dospievajúceho dievčaťa Angely, ktorou je sexuálne posadnutý 40-ročný muž. „S Angelou som sa stotožnila. Vedela som, ako rolu hrať, pretože som ju veľmi dobre poznala. 'Chceš, aby som bola sexy? Tak dobre.',“ spomínala Suvari, ktorá počas písania svojej biografie prešla bolestivou katarziou.

Všetky zlé momenty vo svojom živote totiž dovtedy nepovažovala za zneužívanie alebo traumy. Vždy všetkých ospravedlňovala. Aj keď sa svojej minulosti nikdy nezbaví, časom na seba získala iný pohľad. „Dnes som na seba menej prísna,“ hovorí Suvari, ktorej pomohlo nie len napísanie knihy ale aj niekoľkoročné navštevovanie terapeuta.

Dnes je Suvari vydatá za Michaela Hopea, majstra rekvizít, s ktorým má spoločné syna. Pokračuje v natáčaní filmov a je šťastná, že za sebou nechala svoju tínedžerskú objektivizáciu. Už sa za každú cenu nepotrebuje cítiť sexy a príťažlivo, ako to od nej roky vyžadoval Hollywood. „Nikdy som to naozaj nechcela. Dnes sa cítim slobodnejšie, som si sebou viac istá,“ dodala na záver dnes už šťastná Suvari.

Časť 2 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…