Dobré noviny
Roky ju väznil v pivnici pri slovenských hraniciach. Vybral si nesprávnu osobu, hovorí dnes hrdo Natascha
Simona Gálová
Simona Gálová

Roky ju väznil v pivnici pri slovenských hraniciach. Vybral si nesprávnu osobu, hovorí dnes hrdo Natascha

Natascha Kampuschová a Wolfgang Přiklopil
Natascha Kampuschová a Wolfgang Přiklopil — Foto: Profimedia

Nosil ma na rukách a kopal do mňa nohami, hovorí dnes o svojom únoscovi, ktorý ju osem rokov držal v žalári.

Bol to prvý deň, keď mohla ísť do školy sama. Desaťročná Natascha Kampuschová bola veľmi smutná a v ten deň myslela na jediné - ako sa vrhne pod auto. Rozvod jej rodičov ju veľmi ranil na duši. Išla po chodníku a myslela na najhoršie, keď vedľa nej zastavil muž v bielej dodávke.

Nasledujúcich 3096 dní ju Wolfgang Přiklopil držal v tmavej pivnici pod garážou, kde z nej chcel vychovať ideálnu ženu, ktorá by ho bezhranične milovala. Rakúšanke trvalo osem rokov, kým dostala jedinečnú šancu na útek. Využila chvíľku nepozornosti svojho únoscu, dostala sa na slobodu a celému svetu vyrozprávala svoj srdcervúci príbeh.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0wEa2u8iMARC6VgMqk4s7bhDLMMuQjT7jTiQFfBMc9jrfmyLuhij69E13Ss9iMKAul&id=101521012004264

Žena jeho snov

Wolfgang Přiklopil bol od detstva nešťastný, pretože sa doňho nikdy nezamilovalo žiadne dievča. Mal nízke sebavedomie a nenávidel sa, hlavne svoj nos, ktorý by si najradšej vytrhol z tváre. Jedného dňa začal uvažovať o plastickej operácii. Tá by predsa mohla vyriešiť jeho najväčší problém. Nakoniec sa však rozhodol pre oveľa horšie riešenie - našetrené peniaze minul na stavbu bunkra pod svojím domom.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/truecrimeandfightingforjustice/photos/a.163939170322330/469839546398956

V hlave sa mu začal rysovať diabolský plán o tom, ako si sám nájde vysnívanú nevestu. A keď to doteraz nešlo po dobrom, urobí to inak. „Zrazu mal sen uniesť mladé dievča a urobiť z neho ženu svojich snov,“ povedal polícii o únoscovi jeho priateľ Ernst Holzapfel.

Zamieril smerom na Slovensko

Zatiaľ čo Přiklopil plánoval únos, 10-ročná Natascha Kampuschová prežívala detstvo plné smútku. Narodila sa na okraji Viedne, kde vyrastala medzi ľuďmi z tej najnižšej vrstvy - alkoholikmi a násilníkmi - medzi ktorých patrili aj jej rozvedení rodičia.

Už vtedy trpela emočným prejedaním sa, depresiou a cítila sa čoraz osamelejšia. Rodičia ju doma mlátili, fackali a urážali. Svoje posledné chvíle slobody počas cesty do školy strávila fantazírovaním o samovražde. Hodila by sa pred auto a jej mamu by konečne niečo mrzelo. Z myšlienok ju vytrhala biela dodávka, v ktorej sedel Wolfgang Přiklopil. Dievča schmatol z ulice a vybral sa smerom na Slovensko. Zastavil sa 15 kilometrov pred hranicami.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/JFID.JaguarFilmInternationalDistribution/photos/a.238871089586300/238871306252945/

Labyrint do žalára

Keď Natascha ležala v dodávke, ihneď sa začala únoscu pýtať otázky. „Akú veľkosť topánok nosíš? Koľko máš rokov? Si ženatý? Máš deti? Prečo nemáš deti?“ pálila zo seba jednu otázku za druhou. Myslela si, že robí správnu vec. „Z pozerania kriminálneho seriálu som vedela, že musím získať čo najviac informácii o zločincovi,“ s úsmevom spomínala na svoju naivitu.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 4

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…