Roky ju väznil v pivnici pri slovenských hraniciach. Vybral si nesprávnu osobu, hovorí dnes hrdo Natascha
Simona Gálová
Simona Gálová

Roky ju väznil v pivnici pri slovenských hraniciach. Vybral si nesprávnu osobu, hovorí dnes hrdo Natascha

Nosil ma na rukách a kopal do mňa nohami, hovorí dnes o svojom únoscovi, ktorý ju osem rokov držal v žalári.

Natascha Kampuschová a Wolfgang Přiklopil — Foto: Profimedia

Bol to prvý deň, keď mohla ísť do školy sama. Desaťročná Natascha Kampuschová bola veľmi smutná a v ten deň myslela na jediné - ako sa vrhne pod auto. Rozvod jej rodičov ju veľmi ranil na duši. Išla po chodníku a myslela na najhoršie, keď vedľa nej zastavil muž v bielej dodávke.

Nasledujúcich 3096 dní ju Wolfgang Přiklopil držal v tmavej pivnici pod garážou, kde z nej chcel vychovať ideálnu ženu, ktorá by ho bezhranične milovala. Rakúšanke trvalo osem rokov, kým dostala jedinečnú šancu na útek. Využila chvíľku nepozornosti svojho únoscu, dostala sa na slobodu a celému svetu vyrozprávala svoj srdcervúci príbeh.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0wEa2u8iMARC6VgMqk4s7bhDLMMuQjT7jTiQFfBMc9jrfmyLuhij69E13Ss9iMKAul&id=101521012004264

Žena jeho snov

Wolfgang Přiklopil bol od detstva nešťastný, pretože sa doňho nikdy nezamilovalo žiadne dievča. Mal nízke sebavedomie a nenávidel sa, hlavne svoj nos, ktorý by si najradšej vytrhol z tváre. Jedného dňa začal uvažovať o plastickej operácii. Tá by predsa mohla vyriešiť jeho najväčší problém. Nakoniec sa však rozhodol pre oveľa horšie riešenie - našetrené peniaze minul na stavbu bunkra pod svojím domom.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/truecrimeandfightingforjustice/photos/a.163939170322330/469839546398956

V hlave sa mu začal rysovať diabolský plán o tom, ako si sám nájde vysnívanú nevestu. A keď to doteraz nešlo po dobrom, urobí to inak. „Zrazu mal sen uniesť mladé dievča a urobiť z neho ženu svojich snov,“ povedal polícii o únoscovi jeho priateľ Ernst Holzapfel.

Zamieril smerom na Slovensko

Zatiaľ čo Přiklopil plánoval únos, 10-ročná Natascha Kampuschová prežívala detstvo plné smútku. Narodila sa na okraji Viedne, kde vyrastala medzi ľuďmi z tej najnižšej vrstvy - alkoholikmi a násilníkmi - medzi ktorých patrili aj jej rozvedení rodičia.

Už vtedy trpela emočným prejedaním sa, depresiou a cítila sa čoraz osamelejšia. Rodičia ju doma mlátili, fackali a urážali. Svoje posledné chvíle slobody počas cesty do školy strávila fantazírovaním o samovražde. Hodila by sa pred auto a jej mamu by konečne niečo mrzelo. Z myšlienok ju vytrhala biela dodávka, v ktorej sedel Wolfgang Přiklopil. Dievča schmatol z ulice a vybral sa smerom na Slovensko. Zastavil sa 15 kilometrov pred hranicami.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/JFID.JaguarFilmInternationalDistribution/photos/a.238871089586300/238871306252945/

Labyrint do žalára

Keď Natascha ležala v dodávke, ihneď sa začala únoscu pýtať otázky. „Akú veľkosť topánok nosíš? Koľko máš rokov? Si ženatý? Máš deti? Prečo nemáš deti?“ pálila zo seba jednu otázku za druhou. Myslela si, že robí správnu vec. „Z pozerania kriminálneho seriálu som vedela, že musím získať čo najviac informácii o zločincovi,“ s úsmevom spomínala na svoju naivitu.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 4

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…