Trnava zvíťazila nad Zlatými Moravcami 3:2

Myjava vyhrala v Dunajskej Strede, Senica porazila Ružomberok.

Na snímke hráči FC Spartak Trnava Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 23. novembra (TASR) - Domáci mali od začiatku územnú prevahu, no k zakončeniu ich hráči ViOn-u nepúšťali. V 10. minúte vypálil nebezpečne tesne vedľa Chovanec. O sedem minút neskôr kryl Kuciak ďalekonosnú strelu Kuzmu. Hostia pohrozili po polhodine hry, keď Strapák vyrazil na roh prízemnú strelu Saba. V 35. minúte opäť Kuciak kryl hlavičku Banoviča po priamom kope domácich. O tri minúty centroval od rohovej zástavky Vlasko a Nworah poslal loptu hlavou vysoko nad bránu. V poslednej minúte polčasu opäť pohrozil hosťujúci Sabo, no Strapák si s jeho strelou poradil.

V druhom polčase padol prvý gól už v 47. minúte, jeho autorom bol z priameho kopu Kuzma. V 53. minúte po faule v šestnástke na Nworaha zvýšil Erik Sabo z pokutového kopu na 2:0. O 15 minút neskôr mali domáci výhodu druhej penalty, ktorú hlavný rozhodca odpískal po ruke Patrika Saba v pokutovom území a Vlasko z nej upravil na 3:0 pre domácich. V 77. minúte kryl hosťujúci gólman Kuciak pohotovú strelu Mikoviča.

V posledných desiatich minútach sa dostali k slovu aj hostia. Najskôr v 81. minúte po nastrelenej ruke Procházku znížil z pokutového kopu Pribula a o štyri minúty nato prekonal Strapáka hlavou nepokrytý Pintér. V poslednej minúte zrazil na zem Pavlenka unikajúceho Procházku a rozhodca Horváth mu udelil červenú kartu, už druhú v dueli pre hráča Zlatých Moraviec. Tie napokon prehrali v Trnave 2:3.

Výsledok:

Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 3:2 (0:0)

Góly: 47. Kuzma, 53. Sabo (z 11 m), 68. Vlasko (z 11 m) - 81. Pribula (z 11 m), 85. Pintér. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Chovanec, Procházka, Banovič - Obročník, P. Sabo, Kuciak, Chrappan, Mazán. ČK: 83. Chrappan, 90. Pavlenda (obaja ViOn), 2627 divákov.

Zostavy a striedania:

Spartak Trnava: Strapák – E. Sabo, Banovič, Janečka, Ciprys - Procházka, Kuzma, Vlasko, Chovanec (73. Mikovič) - Schranz (66. Štepanovský), Nworah (61. Hodek)

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Chrappan, Pintér, Chren – Pribula, P. Sabo (88. Majerník), Obročník, Orávik – Szabó (79. Bernáth), Bolinha (58. Mazan)

Hlasy po zápase

Juraj Jarábek tréner Trnavy: "Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali. V prvom polčase sme si nevypracovali vyloženú šancu, ale v druhom nám vyšiel úvod a po 20 minútach sme vyhrávali 3:0. Potom však chlapci pre mňa nepochopiteľne prestali hrať a v závere sme sa báli o výsledok. V zápase boli odpískané tri penalty, ktoré podľa mňa všetky sedeli. Stretnutie bolo dokonca zaujímavé a napínavé. Máme 27 bodov, s čím sme pred začiatkom nepočítali, a preto je u nás spokojnosť."

Branislav Mráz, asistent trénera Zlatých Moraviec: "Zápas nám nevyšiel. V prvom polčase sme podali slabý výkon a hráči urobili veľa chýb. Domácim vyšiel vstup do 2. polčasu, no my za stavu 3:0 sme sa vrátili do zápasu a dokonca sme mohli v závere aj vyrovnať. Víťazstvo domácich považujem za zaslúžené."

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:3

Už v 4. minúte našiel v šestnástke Gašparík nabiehajúceho Ujlakyho, jeho dorážka smerovala do brankára a odrazenú loptu doťukol Ujlaky iba do pravej žrde myjavskej bránky.

V 21. minúte vyrobil obrovskú chybu nesústredený Majerník, ktorému v strede ihriska vypichol loptu Pekár a myjavský strelec s prehľadom prekonal vybiehajúceho Belica. O štyri minúty na to po hlavičkovej prihrávke Kukoľa Pekár strelou k pravej žrdi opäť prekonal domáceho brankára. V 41. minúte po sóle Steinhübela dostal loptu na hlavu Hudák, kontaktný gól však nedal, keď mieril nad bránku hostí. Po zmene strán brankár Solnička pri výskoku v šastnástke minul loptu, ale v skrumáži brániacich hráčov sa nepresadil Hudák. V 66. minúte N'Tsogo nestačil rýchlosťou na Kukoľa, ktorého zastavil iba faulom a Pekár z pokutového kopu upravil na konečných 3: pre hostí.

Výsledok:

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:3 (0:2)

Góly: 21., 25. a 69. Pekár (tretí z 11 m). Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Peter Majerník, N'Tsogo - Černáček, 780 divákov.

DAC Dunajská Streda: Belic - N'Tsogo, Matúš (68. Sedlák), Peter Majerník, Beňo - Hudák - Ujlaky, Gašparík, Steinhübel (57. Ben Nasra), Kwin - Hošek (82. Nulíček)

Spartak Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Marček (80. Kuračka) - Kukoľ, Bruško (65. Daniel), Šulek - Urgela (84. Ferenčík), Pekár

Mikuláš Radványi, tréner DAC: "Vo 4. minúte sme mali ísť do vedenia, potom by sa zápas inak vyvíjal. Hráčov som predtým upozorňoval, aby si na ťažkom teréne prihrávali lopty len na istotu. Po jednej takej sme inkasovali prvý gól. Pred druhým gólom zasa obrana nepochopiteľne prehrala hlavičkový súboj. Po pokutovom kope už hráči rezignovali. V mužstve mám veľa vykartičkovaných a zranených hráčov, všetci zdraví hrali v základnej zostave a na lavičke zostal už iba Sedlák."

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Na ihrisku to spočiatku nevyzeralo tak, ako hovorí výsledok. Na ťažkom teréne, ktorý bol stále viac a viac horší, si víťazstvo vážime, body sú pre nás veľmi cenné. Rozhodujúcim momentom bola 4. minúta, keď mohli ísť domáci do vedenia."

FK Senica - MFK Ružomberok 2:1

Hostia vstúpili do stretnutia aktívne a už v 3. minúte mohol otvoriť skóre Lačný, brankár Šulla však vybehol proti nemu a po vzájomnej zrážke letela lopta tesne vedľa senickej brány. O štyri minúty neskôr sa dostal do šance po rohovom kope Hiago a dostal svoj tím do vedenia - 1:0. Nešťastný moment poznačil domácich futbalistov v 20. minúte, keď najskôr Kalabiška prihral loptu Lačnému, ten nabil na strelu Zreľákovi a jeho pokus si zrazil do vlastnej brány Pavlík. Po polhodine hry si Lačný zopakoval nájazd na Šullu, no ani tentoraz zo súboja nevyšiel víťazne kanonier Liptákov. A keď sa neujala ani Kalabiškova strela z asi dvadsiatich metrov v 39. minúte, po polčase bol stav vyrovnaný 1:1.

Po zmene strán bola hra vyrovnaná, skóre duelu sa opäť menilo až v 65. minúte. Svoj druhý gól v stretnutí pridal Hiago a oslavy z vedúceho presného zásahu Senice sprevádzal tanec pred hlavnou tribúnou. Senický dvojgólový hrdina bol aktívny aj v ďalšom priebehu hry. Najskôr v 71. minúte vybojoval loptu pre Diviša, ktorý však jeho akciu nedotiahol do gólového konca a následne o dve minúty zakončoval nepresne po prieniku Tsoumoua. Ružomberok sa v závere nedostával do výraznejších šancí vďaka pozornej obrane domácich, ktorí si do záverečného hvizdu ustrážili víťazstvo 2:1.

Výsledok:

FK Senica - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 7., 65. Hiago – 20. Pavlík (vlastný). Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Adamovič, 1460 divákov.

FK Senica: Šulla – Pavlík, Roberto, Komara (35. Brabec), Diviš – Križko, Ventúra, Hiago, Kalabiška – Kosorin (61. Tsoumou), Piroska (80. Diarrassouba)

MFK Ružomberok: Lešňovský – Maslo, Greššák, Adamovič, Lupták (78. Serečin) – Zošák, Nagy, Kana, Zreľák (87. Bartoš) – Lačný, Lovás (46. Mehremič)

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Teší ma výsledok aj odhodlanie chlapcov zvíťaziť v poslednom domácom zápase. Naopak, mrzí ma, že sme sa chystali na Lačného a napriek tomu sme ho pustili do dvoch vyložených šancí. Dnešný duel bol viac o výsledku ako o hre."

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: "Z našej strany to nebol taký kvalitný výkon, ako v predošlých zápasoch. Prehra ma mrzí, mali sme na to, aby sme tu niečo získali. Dve šance zahodil Lačný a v druhom polčase sme dostali lacný gól. Domáci sa následne stiahli do defenzívy. Ak chceme hrať o čelo tabuľky, v takýchto dueloch musíme bodovať."

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:0

Prvý pokus na bránu zaznamenali hostia, Marcinova hlavička však Pernišovi problémy nenarobila. Nitra odpovedala gólom Bagiho v 11. minúte, ktorý dorážal loptu do siete po predchádzajúcom brvne Kostelného. O tri minúty sa na druhej strane dostal do koncovky Považanec, domáci brankár bol však pozorný. Ďalšiu nitriansku možnosť na skórovanie mal Cleber, jeho krížna strela si však cestu do brány nenašla. Peknú akciu následne potiahol Boszorád, no zakončenie Kolbasa bolo opäť nepresné. V 38. minúte po rohu hlavičkoval Bystričan Vajda, avšak lopta letela len do rúk brankára Nitry Perniša. Druhú sľubnú šancu mal v 44. minúte Ševčík, z otočky tesne minul bystrickú bránu a prvý polčas vyhrali domáci 1:0.

Krátko po zmene už Nitra vyhrávala o dva góly, keď po dlhom výkope Perniša sa k lopte dostal Cleber, obišiel následne aj brankára hostí a skóroval do prázdnej brány. V 63. minúte mohli hostia znížiť, Jurčova koncovka zblízka bola zblokovaná na roh a po ňom Vajda hlavičkoval do žrde. O tri minúty na opačnej strane dobrú príležitosť Clebera vyrazil Boroš na roh. Následne sa dvomi kvalitnými strelami prezentovali Bystričania, Peňašku vychytal Perniš a Považanec tesne minul. Festival striel pokračoval aj naďalej. Na strane Nitry pálil z prvej Kotrík, za Bystricu postupne Ľupták, Slančík do spojnice a prudko z uhla Jurčo. V 89. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Turňa, "vojaci" prehrali pod Zoborom 0:2.

Výsledok:

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 11. Bagi, 49. Cleber. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Boszorád, Šimončič - Savič, Turňa, ČK: 89. Turňa (B. Bystrica), 536 divákov.

FC Nitra: Perniš - Kolbas, Kostelný, Šimončič, Hála - Bagi, Kotrík (90.+1 Urblík) - Boszorád, Turčák, Cleber - Ševčík (82. Vestenický)

Dukla Banská Bystrica: Boroš - Vajda, Nosko, Teixeira, Slančík (87. Šovčík) - Ľupták, Savič (56. Peňaška) - Turňa, Marcin (46. Chrien), Považanec - Jurčo

Vladimír Koník, tréner Nitry: "Dlho sme čakali na ďalšie víťazstvo. Počas reprezentačnej prestávky však hráči dobre pracovali a ja som im veril. Z našej strany tam bolo dnes veľmi dobré nasadenie a vôľa po víťazstve. Do druhého polčasu som mužstvo nabádal, že musí ísť stále za výhrou. Z môjho pohľadu sme si tri body zaslúžili."

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: "Chýbala mi v zápase emócia a ochota pobiť sa o výsledok, preto aj tento duel dopadol tak, ako dopadol. Domácich sme ľahko pustili do vedenia a keď sme potom inkasovali druhýkrát, ťažko sa zápas otáča, hoci sme mali k dispozícii nejaké šance."