Dunajská Streda je novým lídrom Fortuna ligy, nováčik z Podbrezovej opäť neprehral

Nováčik z Podbrezovej neprehral ani v treťom zápase sezóny.

Na snímke vpravo hráč Trnavy Erik Daniel a kapitán Podbrezovej Boris Godál — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v 3. kole Fortuna ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0. So ziskom siedmich bodov sa dostali na čelo tabuľky pred Slovan Bratislava. Úradujúci majster stráca na lídra bod.

DAC išiel do vedenia už v 9. minúte vďaka Dominikovi Veselovskému, ktorý z 18 metrov parádne trafil do siete. V 74. minúte domáci poistili náskok, keď sa exportnou strelou z 23 metrov blysol Nikola Krstović. V 80. minúte z priameho kopu spečatil triumf DAC Zsolt Kalmár, ktorý sa tento týždeň vrátil na trávniky po 15-mesačnej prestávke zavinenej zranením.

Dve remízy

Futbalisti Liptovského Mikuláša remizovali s MŠK Ružomberok 0:0. Liptáci stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne, v tabuľke sú s dvoma bodmi na 10. priečke. Ružomberok je s piatimi bodmi štvrtý.

Nováčik z Podbrezovej neprehral ani v treťom zápase sezóny, keď v Trnave na pôde Spartaka vydoloval remízu 1:1. Domáci súpera v prvom polčase výkonnostne výrazne prevýšili a v 7. minúte išli do vedenia gólom Bamideleho Yusufa. Ďalšie zásahy z dobrých šancí však Spartak nepridal a po zmene strán pykal, pretože Mosesovi Cobnanovi sa v 84. minúte podarilo vyrovnať.

Fortuna liga 3. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0)

Góly: 9. Veselovský, 74. Krstović, 80. Kalmár, Žlté karty:71. Krstović, 85. Moumou, 90. Kalmár- 33. Pintér, 38. Niarchos, 79. Múdry. Rozhodovali: Glova – Bednár, Kmec, 4243 divákov.

DAC 1904: Veszelinov - Blackman, Risvanis, Brunetti, Ciganiks– Káčer (77. Nebyla), Dimun, Veselovský (78. Ramadan)– Balogh (69. Nicolaescu), Krstović (78. Moumou), Szánthó (59. Kalmár)

ViOn: Lukáč - Almeida, Bednár, Pintér, Šuvalija–Pintér(46. Kyziridis)- Mondek, Múdry, Sloboda (60. Brenkus), Balan, Pinte (46. Duga)–Niarchos (70. Vestencký)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Ružomberok 0:0

Rozhodoval: Ziemba, ŽK: Káčerík, Bielák, Václavík, Staš – Fabiš, Mojžiš, Regáli, 896 divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček – Popović, Bielák, Bedecs, Nečas – Gerát, Václavik, Staš – Laura (90+2. Diviš), Jendrišek (80. Voško), Káčerík (83. Ďungel)

Ružomberok: Frühwald – Fabiš (46. Luterán), Maslo, Mrva, Madleňák (71. Halabrín) – Lichý, Mojžiš – Morong, Tučný (77. Macejko), Regáli (46. Gerec) – Kelemen

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)

Góly: 7. Bamidele Yusuf – 84. Cobnan, ŽK: Štetina, Bolaji – Oravec, Godál, rozhodovali: Očenáš – Štofik, Vass, 2680 divákov.

Spartak: Takáč – Koštrna (80. Bolaji), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (69. Štefánik), Procházka, Bukata (87. Paur), Bamidele Yusuf – Ristovski (69. Boateng). Tréner: Gašparík.

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Oravec (46. Grešák) – Kováčik, Paraj (74. Bariš), Bakaľa (46. Breznaník), Ďatko – Issa Adekunle (46. Cobnan), Kuzma, Pavúk (80. Šikula). Tréner: R. Skuhravý.

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…