Bayern si poradil s Lipskom v divokej prestrelke a obhájil nemecký Superpohár

Triumf bavorského veľkoklubu spečatil v nadstavenom čase Leroy Sane.

Futbalisti Bayernu Mníchov Benjamin Pavard (uprostred), Lucas Hernandez (vľavo) a Thomas Müller sa tešía po strelení gólu. — Foto: TASR/AP

Futbalisti Bayernu Mníchov získali rekordný desiatykrát nemecký Superpohár. Úradujúci bundesligový majster zvíťazil v sobotnom dueli v Lipsku nad domácim RB 5:3 a obhájil trofej.

Bayern si vypracoval v polčase náskok 3:0, keď jeden z gólov dal aj Sadio Mane, letná posila z FC Liverpool. Po góle Sergea Gnabryho viedli v 66. minúte hostia už 4:1, no napokon museli ešte tuho zabojovať o víťazstvo.

Úradujúci držiteľ Nemeckého pohára totiž vďaka zásahom Christophera Nkunkua z jedenástky a Daniho Olma v závere znížil na 3:4, vytúžený štvrtý gól však už nestrelil. Triumf bavorského veľkoklubu spečatil v nadstavenom čase Leroy Sane.

Nemecký Superpohár

RB Lipsko - Bayern Mníchov 3:5 (0:3)

Góly: 59. Halstenberg, 77. Nkunku (z 11 m), 89. Olmo - 14. Musiala, 31. Mane, 45. Pavard, 66. Gnabry, 90.+8 Sane

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…