Fantastická tenistka Jamrichová! Po dominantnom výkone získala ZLATO na olympijskom festivale mládeže

Renáta Jamrichová
Renáta Jamrichová — Foto: TASR/Veronika Mihaliková

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová ovládla Európsky olympijský festival mládeže.

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová získala na Európskom olympijskom festivale mládeže v Banskej Bystrici zlatú medailu vo dvojhre. Vo finále v pozícii nasadenej jednotky deklasovala Nemku Philippu Färberovú 6:1, 6:0. Jamrichová popoludní bojovala o najcennejší kov aj v mixe po boku Daniela Balaščáka.

Färberová získala v dueli s Jamrichovou úvodný gem. V ďalších minútach však na antukovom dvorci dominovala talentovaná Slovenka. Pätnásťročná rodáčka z Trnavy mala navrch vo výmenách a výborne returnovala. Jamrichová uhrala dvanásť gemov za sebou a naplno potvrdila úlohu najväčšej favoritky dievčenského singla. Za stavu 5:0 premenila po víťaznom bekhende po čiare hneď prvý mečbal a vybojovala pre Slovensko štvrtú medailu na EYOF - prvú zlatú.

Renáta Jamrichová.
Renáta Jamrichová. Foto: TASR/Veronika Miháliková

„Som veľmi šťastná. Nečakala som, že to dopadne takto na výbornú. Bol to nečakane rýchly zápas. Dobre som podávala, hrala kvalitné údery a zbytočne som súboj nenaťahovala. Pred turnajom som si hovorila, že chcem ísť čo najďalej. Ďalej sa už ísť nedá, som spokojná,“ citoval slová Jamrichovej portál olympic.sk.

Dievčatá - dvojhra - finále:

Renáta JAMRICHOVÁ (SR-1) - Philippa Färberová (Nem.) 6:1, 6:0

Ďalšie zlato pre Slovensko

Jamrichová následne spolu s Danielom Balaščákom získali aj zlatú medailu v miešanej štvorhre. Vo finále zdolali ako turnajové trojky najvyššie nasadený rumunský pár Gabriel Ghetu, Eva Ionescuová 6:4, 7:5

V prvom sete prehrával slovenský tandem 1:3. Jamrichová s Balaščákom však v ďalších minútach vyrovnali na 3:3 a v koncovke setu slávili úspech. V druhom dejstve sa Rumuni po rýchlom brejku ujali vedenia 3:0.

Renáta Jamrichová a Daniel Balaščák.
Renáta Jamrichová a Daniel Balaščák. Foto: TASR/Veronika Miháliková

Slováci však vyrovnali na 3:3, za stavu 5:5 prelomili podanie Ghetua a zápas už dotiahli do úspešného konca. V dvanástom geme premenili hneď prvý mečbal a postarali sa o šiestu medailu pre Slovensko na festivale (2-1-3).

Viera v otočenie výsledku

„Prežívam veľmi dobré pocity. Získala som dve zlaté medaily pred domácim publikom, čo si viac môžem želať. Hrali sme proti kvalitným súperom a zvládli sme stretnutie výborne. Bola som dosť unavená, keďže to dnes bol môj už tretí zápas, ale zároveň aj uvoľnená. Nemali sme čo stratiť,“ uviedla Jamrichová pre portál olympic.sk.

Balaščák veril, že s Jamrichovou sa im v druhom sete podarí otočiť nepriaznivý vývoj. „Skóre sa pre nás nevyvíjalo veľmi priaznivo, ale boli sme dole iba jeden brejk a dalo sa s tým niečo robiť. Renáta mi veľmi pomohla. Zvládli sme to výborne. Väčšinou sme si všetci držali servisy, tie sú vo štvorhre najdôležitejšie.“

Mix - finále:

Renáta JAMRICHOVÁ, Daniel BALAŠČÁK (SR-3) - Eva Ionescuová, Gabriel Ghetu (Rum-1) 6:4, 7:5