Slovanistom sa proti Ferencvárosu sen o Lige majstrov rozplynul v záverečných minútach

Futbalista Slovana Juraj Kucka (vpravo) dostáva žltú kartu.
Futbalista Slovana Juraj Kucka (vpravo) dostáva žltú kartu. — Foto: TASR/Martin Baumann

Úradujúci slovenský šampión sa presunie do 3. predkola Európskej ligy.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa neprebojovali do ďalšej kvalifikačnej fázy Ligy majstrov. V stredajšej domácej odvete 2. predkola prehrali s Ferencvárosom Budapešť 1:4 a nevyužili náskok 2:1 z minulotýždňového úvodného stretnutia v Maďarsku.

Úradujúci slovenský šampión sa presunie do 3. predkola Európskej ligy, kde bude jeho súperom zdolaný tím z dvojice Olympiakos Pireus a Maccabi Haifa (prvý zápas 1:1).

Odveta 2. predkola LM:

ŠK Slovan Bratislava - Ferencváros Budapešť 1:4 (0:2)

Góly: 70. De Marco - 20. Boli, 31. Zachariassen, 89. Traore, 90.+5 Laidouni. ŽK: De Marco, Kankava, Kucka, Šaponjič - Laidouni, Zachariassen, Traore. Rozhodovali: Di Bello - Peretti, Prenna (všetci Tal.), 21.500 divákov

Slovan: Chovan - Medveděv (11. Green), Kašia, Abena, De Marco - Kucka, Kankava (90.+2 Agbo) - Barseghjan, Čakvetadze, Pauschek (87. Weiss ml., 90.+3 Holman) - Šaponjič (87. Čavrič)

Ferencváros: Dibusz - Botka, Mmaee, Knoester, Čivič - Esiti, Laidouni - Zachariassen, Nguen (90.+3 Thelander), Traore - Boli (63. Vécsei)

/prvý zápas 2:1, Ferencváros postúpil do 3. predkola/