Zmenila ma k lepšiemu, hovoril o svojej Katke Meky Žbirka. O študentku musel bojovať a nikdy to neoľutoval
Simona Gálová
Simona Gálová

Zmenila ma k lepšiemu, hovoril o svojej Katke Meky Žbirka. O študentku musel bojovať a nikdy to neoľutoval

Keď prišla Katka, môj sa život postupne začal otáčať tým správnym smerom, priznal Meky Žbirka.

Miro Žbirka a jeho manželka Katka — Foto: Profimedia

V roku 1987 sa nakoniec s Helgou rozviedol. „Náš pohľad na život sa líšil, až to došlo do bodu, keď nemalo absolútne žiadny význam skrývať, že je koniec. Ten vzťah nejako prirodzene ukázal, že ja idem jedným smerom a Helga iným. Preto si myslím, že v tom ani nie je nejaká trpkosť,“ napísal vo svojej knihe. Helga odišla do zahraničia za novým priateľom a Meky dostal šancu napraviť svoj vzťah s dcérkou. Denisa zostala žiť so svojím otcom, ktorý v tom čase spoznal v Prahe mladú českú študentku Kateřinu.

Študentka gymnázia mala vtedy za úlohu prísť za Mekym do pražskej Lucerny, kde s ním chcela spraviť rozhovor do školského časopisu. „Meky myslel, že rozhovor bol dohodnutý manažérom, hoci nebol. Sľúbil mi, že mi po autogramiáde na druhý deň poskytne rozhovor. Prišla som preto za ním a on ani nezdvihol hlavu od kartičiek, ako ich podpisoval a len povedal, že on presne vie, kto za ním prišiel. Išli sme na kávu a vtipné bolo, že ja som pre neho nemala pripravené žiadne otázky. Nejako som zaimprovizovala, ale nakoniec ten rozhovor nikdy nikde nevyšiel,“ spomínala Katka na osudný deň, kedy sa do nej Meky bezhlavo zamiloval.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/zenskywebsk/photos/bc.AboGTSwdapYvcXSEk4t-fVttDUv5DlZslqjBgdB41_ss8SzbrNleVaKcijBHfhhbFN3oFnXdYpjcdafjOK8MU2jHODwO9xek8KkmSJm69PRLe-3YjJoMglpJbrKQXw2zkfYwy6eRv26jVmdz6U0x7sY-8J2BIZbc9KZvYrFP36s8qg/734712129876978/?opaqueCursor=AbphpcCCDaOD_KS9MpmQ5OxX2pkDPI5opto-eHZrY0QsIReMNUZh6kuUDGWVbYu85m8F8atlnyj1kBMC7f79sSD7S8PSDPEHZs5lR-qFW7J2iF_cPvCH5DIJrjmqEDad3toECJKR5LYvXqxzK4kmOwlPRgspsO47YaIQ5GWTsTzAMJCihqzwYaU9d6YP4UGP6bvhfYNkdCXaDmpyXgNRG9idi5EQuXVHY2UUxeloMlmt87Lsibq1lUqCEcIaCPP-6OYRZRvhPKjgedJbsHZOZP7LtgChxoP8LFsiPTN_mWDc8pP2SXLfanJWPKEyI_ynbg_FxRA3SHDuq1qwSWHHVOBvyXoA0QortyO2E-pS0DbWdDmgMcz-X6BtVhD8y5OcsOKqEXilkk8fVjB8sbTaF9YbpkW2BZKHkxtO_HwYNRYKm0tS9OicOmP5e191C18E9TaIWJ_4tQIls7zXO_KislD1eNEN6N04qninACW9161LpeP67-EG62bSTlDSUDGEiu1yfskJasC4_PzKjSi_ilXpSS-u6T2eQEDq01js761xapbpuTS0IZLUlX7joCiHEVopBnTaTQGNvdYWnvVlwYN5bKfHvJRcsewh11ZI97hIOWL0oYQLjAytiez4wdJTwUHKgAPv5d-WIYmyOywkmdtHtI0pr0lcKocq5rNe0cMpgJ9yf6Kj3Mg5MWyVfBa_JlY

Prekvapenie na stužkovej

Namiesto neuverejneného rozhovoru vzniklo niečo omnoho lepšie. Meky povedal, že keď videl prvýkrát Katku, pocítil niečo magické, ona však o láske spočiatku neuvažovala. Nakoniec ale chémii podľahla a svoj vzťah s o 15 rokov starším spevákom tajila pred rodičmi celé mesiace.

Aj vtedy, keď jej Meky ako dôkaz svojej lásky venoval jednu zo svojich piesni, ona sa tým nikomu nechválila. „Demo som jej pustil z telefónu hneď, ako som zložil pesničku, cestou z Bratislavy do Prahy,“ spomínal Meky na obdobie, keď zložil skladbu „Catherine“. Katka bola ale opatrná.

„Bola som realistická až pragmatická, vedela som si predstaviť, že to nemusí vyjsť. Tajila som to aj pred rodičmi. Možno aj rok, pretože všeobecná predstava o šoubiznise je, že je skazený. Dlho to vedela len moja priateľka Markéta,“ spomínala pre magazín Ona Dnes. Vzťah ale dlho pred kamarátmi neutajila, pretože spevák ju prekvapil a neohlásene sa objavil na jej stužkovej.

Kedy ju prvý raz napadlo, že to myslí vážne

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 2 / 4

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…