Osobným trénerom Schwarzeneggera a Stalloneho bol východniar. Juraj zo Svidníka jedného z nich obdivoval viac
Simona Gálová
Simona Gálová

Osobným trénerom Schwarzeneggera a Stalloneho bol východniar. Juraj zo Svidníka jedného z nich obdivoval viac

Známy Slovák trénoval aj Maroša Kramára, ktorého stretol náhodou v americkom kostole.

Sylvester Stallone, Juraj Pipasík, Maroš Kramár / Sylvester Stallone a Juraj Pipasík — Foto: Twitter - @sk4cz; Facebook - Sylvester Stallone Slovak FAN page

Dvojica spolu cvičila celé desaťročia a naposledy Pipasík trénoval Stalloneho aj v roku 2007 pred natáčaním štvrtej časti Ramba. „Každým filmom bol lepší a lepší. Zabralo to čas, ale teraz má dokonalé telo,“ spomínal tréner v roku 2008. Spoluprácu slovenského rodáka a Ramba na vlastné oči videla aj bývala Miss fitnes Karin Lučanová z Nitry, ktorá v telocvični Juraja Pipasíka strávila dva mesiace.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=5547398505276269&set=bc.AbqkucQIbhtEErtTc9Vj4t1EqSQlSzJdUGpImDfbuzSIgvhrpa0vIdPX7TxYpq6DYUHzsKL1f11e2vFW8kDSR6xL7CbDQOEV5tUhMsLzdYjphdlAYwdlbqLB4fqeB6KglI0Uo-Dc5CKthbxsyAjtXhvT&opaqueCursor=AbrmvbR6w6EkJpMfSSneCAsoMV0ObccsXIYzJeiXA2WAYjHAdykEW5nIm7BHxrtt7hu6W_vZUlmsfbe7ypxuwQ01S7INx5sRGzCUIp2QzDa0kzvRpPuOGTr44vWvL_QB_gUoPmsUJ920cUYtHds5YPqDQKDBtsOe8quXSR6YG8klvWEpNACiL8pzQ3EhB3Ut7xZcD7LCDyKbYVID-btzCPGGhOtaEMXOUMZNMbXbJaD6hkudWdU8LvcizbEpKbeb0umPOB6cKN_674jZq8FlUTjMxRaY_rOkcmFV7HlNC_TsALmU89_DVOZjSVlLmkr60cPefrpBA7Kmv1QSgjehWb1Q5JRl19xZLFGaCWUM1Yyjyz6JkBr7V7f7jUd803XMuDXnUoIdm5U2jZ0yYpSxg2bUS3HX0nSss1s7JwE1b7q5pBNzJZk8WVzJXqr8oLFwt_11W4R52t9LcM81wX3QLfeGuDLa_lkYZAiuofxLZdgpA_3cgyU8yaCUaY6bmOGeO0HZkRqHigghskL64aewpLrZywCs-sVGXsvG7tnUT0tQAuyJcSCY3C9j6k4MQoq2i78v6zMleu5jWBmg4avo3c87FUHPtxgl2krRWWy3fR-Gfg

„Osobne som mala možnosť pravidelne sa stretávať so Sylvesterom Stallonem, ktorého trénoval pán Pipasík vždy po mojom tréningu. Sylvester Stallone je v tréningu maximálne vytrvalý a neodpustí si ani jednu sériu, ktorú mu Juraj Pipasík ako osobný tréner určí,“ spomínala Lučanová pre časopis Kulturistika a fitness.

„Pri tréningu vôbec nerozpráva, koncentruje sa na tréning, len počas oddychu medzi sériami rád žartuje, keďže má zmysel pre humor a nemá rád nudu,“ dodala Lučanová, ktorá stretla v telocvični Davida Coperfielda aj Toma Hanksa s manželkou. Všetci patrili medzi stálych klientov šikovného Slováka.

Náhodné stretnutie s Kramárom

Slávnu telocvičňu navštívil aj Maroš Kramár, ktorý Juraja Pipasíka stretol v Los Angeles náhodou. „Šiel som sa pozrieť na polnočnú omšu do kostola a stretli sme sa na schodoch. Len čo sme sa minuli, počujem krik: Pán Kramár, ste to vy? Potom som sa dozvedel, že Pipasikovci majú doma strašne veľa videokaziet zo Slovenska a odtiaľ ma poznajú,“ spomínal pre Korzár.

Juraj Pipasík si z neho urobil srandu, že tušil, že je hercom, ale zdal sa mu nejaký „polovičný“. „U nás treba charakter a nie svaly,“ povedal mu Kramár, ktorý nakoniec začal chodiť cvičiť spoločne s hollywoodskymi hviezdami.

Na Slovensko sa úspešný tréner vrátil po emigrácii prvýkrát v roku 1989 a povedal si, že dôchodok si bude chcieť užívať práve doma. Svoje slová dodržal a v súčasnosti Juraj Pipasík žije v Bratislave. „Stallonemu som povedal, že pokiaľ sa bude chcieť udržiavať v kondícii, bude musieť za mnou jazdiť,“ zasmial sa už 82-ročný tréner hviezd.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/PeterNagyOfficial/posts/pfbid0uMaF5HTARCvS6tsxw6P7tEebWQP2vEqp9NT9BuXg3JyXzUi8KitQ5h1zAj4URbcml
Časť 3 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…