Dempsey sa do Makepeaceovej zaľúbil na prvý pohľad, pre ňu bol len drzý Američan. Ich vzťah prežil dodnes
Simona Gálová
Simona Gálová

Dempsey sa do Makepeaceovej zaľúbil na prvý pohľad, pre ňu bol len drzý Američan. Ich vzťah prežil dodnes

Známa dvojica tento rok oslávi 33. výročie svadby.

Dempsey a Makepeacová / Glynis Barberová a Michael Brandon — Foto: Profimedia; Instagram - @glynisbarber

Do začiatku druhej série už tvorili pár aj v súkromí. Keď sa televízna spoločnosť v roku 1986 rozhodla nepokračovať v ďalších dieloch, obaja herci zostali nepríjemne zaskočení. Nakrátko sa rozišli, no nedokázali bez seba dlho vydržať, a tak sa po niekoľkých mesiacoch dali opäť dohromady. Glynis sa zbalila a presťahovala sa s Michaelom do Ameriky, o ktorej nikdy nesnívala. Láska k jej životnému partnerovi ale bola silnejšia ako všetky predsudky voči novému neznámemu domovu.

Silné puto, ktoré sa nedá zničiť

V novembri 1989 sa zosobášili a o tri roky sa im narodil ich jediný syn Alex. „Nikdy počas manželstva sme sa nerozišli, no boli časy, keď sme o tom uvažovali,“ povedala Barberová a dodala, že za ich vzťahom sa skrýva silné puto, ktoré sa jednoducho nedá zničiť.

Ako teraz obaja priznávajú, od začiatku bol ich vzťah poriadne divoký – raz hore, raz dole. „Dúfali by ste, že po 20 rokoch sa to trochu upokojí, predpokladám, že sme trochu upokojili, ale stále je to dosť akčné. Neviem, možno to je to tajomstvo? Isté je, že naše manželstvo nikdy nie je nudné,“ priznala otvorene Barberová.

Michael Brandon verí, že ich čoskoro 33-ročné manželstvo prežilo, vďaka tomu, že sa vzali v čase, keď už boli dospelými ľuďmi, ktorí vedeli, čo chcú. On mal 44 rokov a Barberová o desať rokov menej. „Občas ma privádza do šialenstva a aj po rokoch zväzku máme stále veľmi búrlivý vzťah. Všetko, čo musí urobiť, je súhlasiť so mnou. Potom by sme nemali žiadne problémy,“ prezradila seriálová policajtka so smiechom.

Tri dni v Bratislave

Napriek tomu, že policajné odznaky odložili herci pred viac ako 36 rokmi, pár priznáva, že ako Dempsey a Makepeaceová by sa na televízne obrazovky radi vrátili v jednorazovej comebackovej šou. „Vždy by sme sa mohli vrátiť späť a urobiť dvojhodinový špeciál,“ povedal nadšený Michael Brandon, ktorý tento rok oslávil 77. narodeniny. „Bola by to zábava. Mohli by sme ukázať, čo sa stalo s postavami, čo robia teraz,“ doplnila ho 66-ročná manželka.

Comeback dvoch vyšetrovateľ by iste potešil aj slovenských fanúšikov, ktorí mali jedinečnú možnosť stretnúť Dempseyho a Makepeacovú v Bratislave. V roku 1994 strávili herci so svojím synom v hlavnom meste tri dni. „Dempsey a Makepeacová nepricestovali do Bratislavy pátrať po banditoch či priekupníkoch drog,“ informoval vtedy redaktor televíznych novín.

„Boli sme v Budapešti a vôbec sme nevedeli, že je to takto blízko. Nevedela som, kde vlastne som,“ priznala otvorene Barberová. Na otázku, čo si sľubovali od návštevy Slovenska, Brandon odpovedal jasne: „Chceme stretnúť milých, zaujímavých ľudí, spoznať vašu kultúru a architektúru.“ A čo dovtedy vedeli o Slovensku? „Vlastne sme toho vedeli veľmi málo. Pre ľudí zo Západu bola východná Európa vždy akousi záhadou,“ dodala Barberová. 

„Bol som vtedy na autogramiáde. Bolo to na námestí SNP, na mieste kde je teraz ČSOB, vtedy tam bol dvor s bufetom. Ľudia boli vtedy dosť pobláznení, mňa ako malé decko skoro pripučili o predné zátarasy. Našťastie ma jeden policajt na poslednú chvíľu vytiahol a i keď som lapal po dychu a cez slzy som nič nevidel, tak som nakoniec oba autogramy získal. Pekné časy,“ dodal k atmosfére vtedajších dní slovenský fanúšik Roman Goga.

Pozrite si reportáž z návštevy Slovenska:

Časť 2 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…