Dempsey sa do Makepeaceovej zaľúbil na prvý pohľad, pre ňu bol len drzý Američan. Ich vzťah prežil dodnes
Simona Gálová
Simona Gálová

Dempsey sa do Makepeaceovej zaľúbil na prvý pohľad, pre ňu bol len drzý Američan. Ich vzťah prežil dodnes

Známa dvojica tento rok oslávi 33. výročie svadby.

Dempsey a Makepeacová / Glynis Barberová a Michael Brandon — Foto: Profimedia; Instagram - @glynisbarber

On bol búrlivák z Ameriky, ona pravá anglická dáma. Reč je o policajtovi z New Yorku Jamesovi Dempseym a jeho anglickej kolegyni Harriet Makepeaceovej, hlavných hrdinoch rovnomenného kultového seriálu, ktorý si aj u nás získal obrovskú popularitu. Seriál Dempsey a Makepeacová mal 30 epizód a diváci na ňom oceňovali výborný dej aj vtipné hlášky. Pri obrazovkách ich však držala ešte jedna vec - medzi oboma predstaviteľmi hlavných úloh to poriadne iskrilo. Išlo o akúsi zmes pobúrenia a erotickej príťažlivosti. Bolo jasné, že niečo sa medzi nimi muselo odohrávať aj v skutočnosti.

Dabovali ich Magálová a Farkaš

Seriál bol úspešný po celom svete, no tú najväčšiu základňu fanúšikov mal prekvapivo v Československu. Mohol za to skvelý dabing, bez ktorého si dodnes mnohí diváci nevedia seriál predstaviť. Makepeacovej prepožičala Kamila Magálová a jej kolegom sa stal Boris Farkaš, ktorého prezývali skutočným Dempseym.

Dempsey a Makepeacová na začiatku série len ťažko skrývali vzájomné antipatie. Postupom času si však k sebe navonok nekompatibilná dvojica predsa len našla cestu, a to nielen na obrazovkách, ale aj v reálnom živote. Ich osudové stretnutie sa odohralo v roku 1983 v londýnskom hoteli Ritz, tesne pred začiatkom natáčania seriálu.

Nemohla ho vystáť

„V Londýne pršalo už 28. deň a ja som si povedal, že by to chcelo zmenu. Stretol som Glynis, mala hrať Makepeacovú. A naraz počasie prestalo byť dôležité,“ spomínal herec Michael Brandon. Glynis Barberová prvé stretnutie vôbec nevidela tak ružovo.

„Michaela som vôbec nepoznala, takže som nevedela, že si už precvičoval svoju postavu a ja som si len pomyslela, že je úplne protivný. Bol naozaj hlučný, kričal na plné hrdlo,“ priznala Barberová, ktorá mala v tom čase priateľa. Tomu vždy po príchode domov hovorila: „Ten muž je nočná mora, neviem, ako s ním budem pracovať.“

Prvé stretnutie Dempseyho a Makepeacovej:

Hereckí kolegovia mali za sebou nevydarené manželstva. „Obaja sme mali predtým manželstvá, ktoré neboli perfektné. Ale tie vzťahy boli spojené s mladosťou a šialeným životným štýlom; vtedy hľadáte odlišné veci,“ priznal otvorene Michael Brandon, ktorý sa do Makepeaceovej zamiloval na prvý pohľad. „Po rokoch som našiel svoj denník, kam som si po prvom stretnutí s ňou zapísal: buď opatrný,“ spomínal v rozhovore.

Seriál zrušili, ich vzťah nie

Pre kolegyňu bol ale dlhé mesiace len otravným Američanom. Ako sama priznala, Michael spĺňal všetky americké klišé, o ktorých kedy počula a trvalo jej dlho, kým spoznala jeho skutočné ja. „Prvý rok našej spolupráce bol katastrofálny. Po roku, asi po desiatich častiach, sa to postupne začalo meniť,“ spomenula v jednom z rozhovor Barberová. Nakoniec sa zamilovala.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…