Dostala druhú šancu na život. Tínedžerku 26 hodín väznil sériový vrah, prežila vďaka psychologickej hre
Simona Gálová
Simona Gálová

Dostala druhú šancu na život. Tínedžerku 26 hodín väznil sériový vrah, prežila vďaka psychologickej hre

Kriminálna dráma s názvom „Verte mi: Únos Lisy McVeyeovej“ je skutočným príbehom 17-ročnej tínedžerky, ktorá dokázala oklamať niekoľkonásobného vraha.

Snímka z kriminálnej drámy Verte mi: Únos Lisy McVeyeovej a Lisa McVeyová v skutočnosti — Foto: Profimedia, Reprofoto: YouTube/FOX 13 Tampa Bay

Najskôr ho presvedčila, aby si dal tvár na jej ruky. Cítila, že jeho tvár má vrásky, že má krátke fúzy, malé uši, krátke vlasy, čistý strih. „Nemal nadváhu, ale bol statný veľký chlap,“ popísala svojho útočníka iba vďaka tomu, že sa dotkla jeho tváre. Potom naňho použila reverznú psychológiu. Chcela ho presvedčiť, aby ju pustil na slobodu tým, že ho presviedčala, aby zostali spolu.

„Som jedináčik a musím sa starať o svojho chorého otca,“ snažila sa ho spočiatku obmäkčiť Lisa, ktorá neskôr zmenila svoj tón hlasu. „Počúvaj, je veľmi nešťastné, ako sme sa stretli, ale môžem byť tvoja priateľka. Môžeš ma teraz pustiť, mohla by som sa o teba starať a o tomto by sa nikto nikdy nemusel dozvedieť,“ sľubovala mu ich nový spoločný začiatok tak presvedčivo, až tomu uveril. Jej plán vyšiel.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10222855383587886&set=a.10214421903476154

Poďakuj otcovi

Násilník sa rozhodol oslobodiť ju a so zaviazanými očami ju odviezol domov, aby sa mohla postarať o chorého otca. Napriek zaviazaným očiam Lisa dokázala ešte v byte zanechať stopy svojej DNA, aby polícia jedného dňa mohla použiť dôkazy na dolapenie jej únoscu. Cez malý otvor v páske na chvíľku dokázala vidieť, že nasadajú do červeného auta Dodge Magnum.

Okrem toho počítala minúty, ktoré strávili na ceste z jeho domu k jej starej mame a všetko si zapamätala. „Povedz svojmu otcovi, že on je dôvodom, prečo som ťa nezabil,“ povedal jej únosca s varovaním, nech si dá pásku z očí až o päť minút, aby stihol odísť. „Keď ma pustil a odišiel, zložila som si pásku z očí a uvidela som predo mnou úžasný dub. Predtým som chcela zomrieť a teraz som chcela žiť. Vtedy som vedela, že môj život sa čoskoro zmení k dobrému. Videl som konáre nového života“ priznala Lisa.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/lumediana/posts/pfbid022zJp3nPbUNkzTL8kGSBUkg5eyLzVquYQB3Ymr97k2NBHBHPyNerLnUdqjq7BtRcSl

Dolapenie sériového vraha

Keď však prišla domov a povedala rodine, čo sa jej stalo, nikto jej neveril. Mysleli si, že je nemožné, aby si po takomto traumatizujúcom zážitku pamätala všetky informácie, ktoré im povedala. Jej príbehu neverila stará mama, jej priateľ a spočiatku ani policajti. Tí si najprv mysleli, že sa v noci bavila s kamarátmi, bála sa prísť domov a tak si vymyslela prehnanú výhovorku.

Iba tichý a nenápadný seržant Larry Pinkerton bral jej príbeh vážne a pustil sa do vyšetrovania. „Vďačím mu za svoj život. Keby mi neveril, bohvie, kde by som dnes bola,“ spomínala Lisa, ktorá seržantovi povedala všetko, čo si pamätala. Jeho tvár, auto a aj to, že sa v istom čase zastavili pri jednom bankomate.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 2 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…