Hossa s dvomi gólmi a asistenciou, Riga vyhrala v Astane 5:4 pp a sn

Gól slovenského útočníka Štefana Ružičku Avangardu Omsk k bodovému zisku nepomohol.

Ľavý krídelník Marcel Hossa (Dinamo). Foto: TASR/Martin Baumann

Omsk 22. novembra (TASR) - Slovenský útočník Marcel Hossa prispel dvoma gólmi a jednou prihrávkou k víťazstvu Dinama Riga na ľade Barysu Astana 5:4 po samostatných nájazdoch v piatkovom súboji KHL.

Hossa otvoril skóre duelu v 17. minúte, druhý presný zásah pridal v 26. minúte, keď zvyšoval už na 3:1 v prospech lotyšského tímu. Astana síce dokázala skóre tromi gólmi otočiť, no stretnutie poslal do predĺženia v 57. minúte Szczechura, ktorému asistoval opäť mladší z bratov Hossovcov. Ten istý hráč napokon zariadil víťazstvo a dva body pre Rigu v samostatných nájazdoch.

Štefan Ružička Foto: TASR

Gól slovenského útočníka Štefana Ružičku nepomohol Avangardu Omsk v úvodnom piatkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) k bodovému zisku, domáci podľahli moskovskému CSKA 3:5. Po zápase nemal dôvod na víťaznú radosť ani Ivan Baranka, ktorý Ružičkovi na presný zásah prihral.

Obaja slovenskí hráči sa postarali o gólový moment v 46. minúte. Dvadsaťosemročný Ružička znížil v tej chvíli na 3:4, Omsku sa však nepodarilo dosiahnuť vyrovnávajúci gól a skóre duelu na konečných 3:5 spečatil v 56. minúte druhou trefou v zápase Prochorkin. Avangard si pripísal už piatu prehru za sebou.

Hokejista Dinama Moskva Slovák Dominik Graňák. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Gólovú štatistiku si v piatok vylepšil aj obranca Dominik Graňák, aktuálny držiteľ Gagarinovho pohára Dinamo Moskva aj vďaka jeho presnému zásahu zdolal Admiral Vladivostok 3:2. Tridsaťročný bek ohrozil brankára hostí Ivannikova len raz v 9. minúte a tešil sa zo svojho tretieho gólu v sezóne.

V ďalšom stretnutí si Spartak Moskva poradil s Neftechimikom Nižnekamsk na domácom ľade 4:2. Pri prvom góle hostí, ktorý strieľal v 13. minúte Tolpeko, si pripísal asistenciu aj slovenský útočník a kapitán Nižnekamsku Martin Cibák.

Hokejisti českého účastníka KHL Leva Praha zvíťazili v piatkovom dueli na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 3:1 vďaka hetriku Jiřího Novotného.

sumár:

Avangar Omsk - CSKA Moskva 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Góly: 22. Kuľaš, 28. Perežogin, 46. RUŽIČKA (BARANKA) - 16. Filppula, 25. Prochorkin, 33. Morozov, 42. Reid, 56. Prochorkin

Avtomobilist Jekaterinburg - Lev Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 59. Lepistö - 4. Novotný, 43. Novotný, 59. Novotný

Barys Astana - Dinamo Riga 4:5 pp a sn (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Boyd, 33. Starčenko, 40. Boyd, 52. Dawes - 17. HOSSA, 25. Redlihs, 26. HOSSA, 57. Szczechura (HOSSA), roz. nájazd Szczechura

Torpedo Nižnij Novgorod - Amur Chabarovsk 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Góly: 18. Wolski, 28. Hietanen, 32. Kuľomin, 33. Denisov, 57. Paršin, 60. Grigoriev - 4. Stepanov, 53. Tarasov

SKA Petrohrad - Traktor Čeljabinsk 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Góly: 4. Skačkov, 13. Kovaľčuk, 16. Chudinov

Dinamo Moskva - Admiral Vladivostok 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 7. Kokarev, 9. GRAŇÁK, 37. Karsums - 30. Nikitenko, 43. Drugov

AK Bars Kazaň - Sibir Novosibirsk 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Tereščenko - 49. Lemtjugov, roz. nájazd Lemtjugov

Spartak Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Quint, 7. Wandell, 27. Bobrov, 60. Anderson - 13. Tolpeko (CIBÁK), 48. Rybin