VIDEO: Slafkovský s Mešárom sú v zámorí hitom. Chrlia jeden vtip za druhým, novinári idú do kolien
Romana Mináriková
Romana Mináriková

VIDEO: Slafkovský s Mešárom sú v zámorí hitom. Chrlia jeden vtip za druhým, novinári idú do kolien

Humor, ktorý priniesli do zámoria Slováci, si nevedia vynachváliť fanúšikovia ani novinári.

— Foto: Twitter @CanadiensMTL / Instagram @_slafkovsky_

Od úvodného draftu do NHL neuplynul ani týždeň, ale slovenskí mladíci Juraj Slafkovský a Filip Mešár si na život v hokejovom Montreale rýchlo zvykli. Zdá sa, že talentovaným Slovákom nevadí ani prílišná pozornosť, práve naopak, poriadne si ju užívajú. Pri každej príležitosti vytiahnu povestný humor, čím bavia nielen fanúšikov, ale aj samotných novinárov. Inak tomu nebolo ani počas náročných úvodných tréningov v predsezónnom kempe, kedy si našli čas na krátky rozhovor s moderátorom Marcom Dumontom, o ktorom informoval portál Športky. 

Ak by niekto čakal seriózne odpovede, bol by poriadne sklamaný. S vtipnými reakciami mladých hokejistov mal miestami problém aj samotný moderátor, ktorý nedokázal udržať smiech. „Nevyzerám ako veľký chlap, ale zjem toho dosť," prezradil o sebe Mešár, na čo pohotovo zareagoval spontánny Slafkovský: „Ale ja zjem viac." 

Práve veľký výškový rozdiel medzi slovenskými hráčmi je ďalšia vec, ktorá fanúšikov nepochybne zaujíma. Počas rozhovoru padla otázka aj na Slafkovského takmer dvojmetrovú výšku. „Keď bol malý chlapec, bol vždy o hlavu vyšší od všetkých," donášal na kamaráta Mešár. „Skrátka ako dinosaurus. Odtiaľ má tu prezývku."

Otázky sa samozrejme týkali aj Kanady a hokejového Montrealu, ktorý sa stal ich novým domovom. „Je to veľké mesto, veľa vysokých domov, ale užívam si to tu," povedal seriózne Mešár. Jeho kamarát však nezostal svojej povesti nič dlžný a Filipa opäť podpichol: „On je prvýkrát v živote vo veľkom meste." Moderátor sa skúsil spýtať aj na to, či slovenskej dvojici chutí tradičný kanadský javorový sirup. Odpoveď, ktorú si vypočul, rozhodne nečakal. Hoci obaja povedali, že sirup už vyskúšali, jednotka draftu celú situáciu ozrejmila: „Filip sa z neho povracal, takže ho to budem musieť naučiť." 

V závere sa na pretras dostala aj šiltovka konkurenčného hokejového tímu Toronto Maple Leafs, ktorú mal Slafkovský na sebe v jednom z rozhovorov pred draftom. „Šiltovka je už preč, spálil si ju?" smial sa moderátor. „Áno, už ju nemám. Snažil som sa ju predať, ale nik ju odo mňa nechcel kúpiť," dodal na záver vtipne Slafkovský.

Slafkovský podpísal kontrakt s Montrealom

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s klubom Montreal Canadiens. Ide o štandardný nováčikovský kontrakt, ktorý zahŕňa podpisový bonus 95-tisíc dolárov a základný plat 855-tisíc dolárov. Po splnení výkonnostných bonusov môže Slafkovský zarobiť 3,5 milióna dolárov za sezónu.

Montreal si Slafkovského vybral v nedávnom drafte, ktorý priniesol pre slovenský hokej veľký úspech, keďže okrem celkovej jednotky malo aj dvojku - obrancu Šimona Nemca, ktorého si vybrali New Jersey Devils. Slafkovský zotrval v zámorí a počas prebiehajúceho týždňa sa so skupinou draftovaných hráčov Canadiens zúčastňuje spoločných tréningov. Na nich nechýba ani ďalší slovenský útočník Filip Mešár, ktorého Montreal získal z 26. pozície.

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…