Ahoj, ty hráš ten bedminton? Láska Dominiky Cibulkovej a úradníka Michala sa začala trapasom, trvá už roky
Dobré noviny
Dobré noviny

Ahoj, ty hráš ten bedminton? Láska Dominiky Cibulkovej a úradníka Michala sa začala trapasom, trvá už roky

Zvoliť lásku bolo to najstrašidelnejšie, najvzrušujúcejšie a najlepšie rozhodnutie, ktoré sme kedy urobili, hovorí po 10 rokoch vzťahu Michal Navara.

Michal Navara a Dominika Navara Cibulková — Foto: Facebook - @dcibulkova

Bola to obrovská oslava lásky, ktorú bez dychu sledovali všetci jej fanúšikovia. Dominika Cibulková a jej manžel Michal Navara len pred pár dňami oslávili šieste výročie svadby, no po svojom boku stoja už viac ako dekádu. „Keď nájdeš tú, ktorú miluješ, nikdy ju nenechaj odísť! Pohni horami, zmeň zamestnanie, zisti, čo musíš urobiť, aby ste mohli byť spolu a urobte to. Spolu sme dosiahli viac, ako by sme boli dokázali sami,“ priznal Michal Navara, ktorého slávna tenistka stretla ako čerstvá dvadsiatnička.

Láska z diskotéky

Dominika a Michal sa zoznámili v roku 2010 tradičnejším spôsobom, ako by ste si mysleli. Dvojica sa stretla na diskotéke v bratislavskom nočnom klube, kde si vymenili telefónne čísla. Dominika bola už v tej dobe známou tenistkou, a tak ju Navara podľa jej slov oslovil tou najtrápnejšou frázou. „Ahoj, ty hráš ten bedminton?“ spýtal sa jej vtedy.

Nezvyčajná „baliaca“ technika mu vyšla a dvojica si začala vymieňať jednu správu za druhou. Aj keď Michal tušil, že Dominika je známa tenistka, presvedčil sa o tom až na ich prvom oficiálnom verejnom stretnutí. Dominika ho pozvala na stretnutie Fed Cupu, kde hrala proti Číne. Michal prišiel na zápas len dva týždne po ich diskotékovom stretnutí.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1412699768770620&set=bc.AbotTSrLasrtovjv0iC6p1hVkmmmWfJnoZgKy9MBeIjCFMa6_ydBaP8AFCAfWGzhHSr5f107sLCdvz9PirmMKrvJR6UsAY-UEYnxxKexrqG-lwDSFW3z1fqZufI8VWAbQKnXN7C-8PwBMA6NMzb0jmIkQvd3tdMb0Mvb8yccOFkAcw&opaqueCursor=Abo4XrVOAtFgZmz3qcC5A71ci6d03q8F4jridzJjHksLWAWi15qtKqQzz-f4ocCzyt2vfzdgbeXe2fmWyTT7Pw_QW_t_qfgODJQAyLdxqFj-awRf3STCiW9_KK8AM0uV3efW9IsNqDFCUVMbsNT4t4nv3mt6XyUetLqf6qPFUM5Pm28VspaHC0zAccv3IrGpZnJ9LA90KQI6RxVpYrOsgS0nXNPf2_D1jL8sjbegNScWVAybvwX1D5KcqFDqaQZhJ4TlB8eTxVc_bUFvfo2FzlRCbte5HR_0Kta74yEEIjHt8guful8IBEKD-orRiOU37Zi7ImM04xQ4-qDB0Ba7GNefqekxIVRrNROZd_H_pvKYn6xhiItx7lpw0NyJxnldHHpj4vyjmVT1-LM_LpDMUMk1E_9ei4bGiu6rqXmW9ZjxfnmVkPfPc_N7MgAdN6wN8dTIvVGHLaBPTrO6if5OsPfLOJ9n9-TSsNtq9-rR_XvZnT4XcG0JFwxkr6kC01jslS9Z_ypM7UJKFzSeB2u5_B_-oAwp2Si5EVGJ5Ho294RTUF0mCgj60zSA5Oi_Y7e2S0bHBNbhPxNk-1i5va0X8J_UC_g1YBloKpaM0FneVp9nOveBgk0e7H_7fbzO1P8gsPeIEPCTv6JYHD4sN9aeRqov3antb4J5N5N4hYzZODlswUOybpWmUyt77JELqncpokw

Žiadny tenista

„Keď sme spolu začali chodiť, v športe som sa vôbec nevyznal a nepoznal som ani tenisové pravidlá. Aj preto sa mi podarilo vyrobiť zopár fanúšikovských trapasov. Napríklad som začal tlieskať pri druhej dvojchybe súperky a až Domča mi musela vysvetliť, že to sa v tenise jednoducho nepatrí ani sa to nerobí,“ spomínal s úsmevom Michal na ich začiatky, ktoré boli ihneď späté s tenisom.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/dcibulkova/photos/pb.100044239755770.-2207520000../10152619371173962/?type=3

Práve po zápase s Čínou priznala médiám, že má v živote nového priateľa. „Nie je to podnikateľ a konečne ani tenista ako poslední traja. Je úplne normálny,“ hovorila vtedy rodáčka z Piešťan. Jej prvým partnerom bol ukrajinský tenista Sergij Stachovskij a po ňom bol partnerom drobnej Slovenky skoro dvojmetrový francúzsky tenista Gaël Monfils. Neskôr chodila aj s talentovaným Rakúšanom Jürgenom Melzerom.

Keď začala chodiť s Michalom Navarom, bulvárni novinári vypátrali, že skutočne nejde o žiadneho tenistu, ale o mladého inžiniera, ktorý v tom čase pracoval ako štátny úradník na ministerstve pôdohospodárstva. Aj keď s novinármi odmietol hovoriť, jeho statusy na sociálnej sieti hovorili jasne. „Asi som sa zbláznil, ale som zaľúbený,“ písal na Facebooku v čase, keď začal tvoriť pár s Dominikou.

Skĺbili lásku a vrcholový šport

V tom momente ani len netušil, že tejto žene a jej životnej vášni obetuje aj vlastnú kariéru. Ak chceli fungovať, musel jeden z nich urobiť kompromis.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…