Hodinky, ktoré neukazujú čas, ale odbúrajú stres. Vynálezca dúfa, že sa na nich budú ľudia pozerať s radosťou
Barbora Kullačová
Barbora Kullačová

Hodinky, ktoré neukazujú čas, ale odbúrajú stres. Vynálezca dúfa, že sa na nich budú ľudia pozerať s radosťou

Pohľad na kačičky v bazéniku vraj spravia váš život zaručene šťastným.

Namiesto ručičiek dal do ciferníka malé hračky. — Foto: TikTok/watchesthatdonttelltime

Koľkokrát za deň sa pozriete na hodinky? Je to tak často, že to ani nemáte zrátané? Veď presnosť je výsada kráľov a navyše mnohí sa snažia využiť každú chvíľu vo svojom živote a nepremrhať ani sekundu. Na druhej strane sú ale ľudia, ktorí časom doslova pohŕdajú. Jedným z nich je aj mladý muž menom Kevin Bartolero, ktorý vymyslel hodinky bez ciferníka a ručičiek. Môžete si povedať, takýchto výmyslov tu už bolo. No tieto hodinky sú predsa len veľmi špecifické. Ako píše npr , podľa mladíka vás urobia zaručene šťastným.

Nápad dostal v polospánku

Kevin sa už dávnejšie zamýšľal nad tým, že koľkokrát sa človek pozrie na ciferník, ale náladu mu to nepozdvihne. Zrejme ani vy nereagujete: „Och, úžasné, je 10:30!“ Obyčajne pohľad končí stresom, keď človek nestíha, alebo žiadnym náznakom emócií. Presne pre tento dôvod sa výmyselník rozhodol vytvoriť hodinky v tvare 3D bazénika, v ktorom plávajú drobné magnetické gumené kačičky.

@watchesthatdonttelltime Share with that 𝙤𝙣𝙚 friend 😆 #JustABaby #toddlersoftiktok #imjustababy #parenting #babyduck ♬ original sound - Jordan

Originálny nápad mladého muža prišiel veľmi nečakane, a to v stave polospánku. Všetci vieme, že sny vedia byť veľmi nepredvídateľné a že niektoré z nich sú aj hlúposti. Pre Kevina to bola však poriadna dávka inšpirácie a sen sa rozhodol uskutočniť. 

30-ročný muž odôvodnil svoje rozhodnutie tým, že každý z nás je podľa neho určitými životnými okolnosťami mierne „traumatizovaný".  Všimol si, že ľudia sa potom zbavujú stresu nakupovaním alebo socializáciou. Poukazuje ale, že to vôbec nie je zlé.

Rozkošné veci ľudia zbožňujú

Bartolero vynašiel i ďalší spôsob, ktorý možno niektorí ocenia a využijú. Spolieha sa na to, že gumené kačičky v bazéniku sú ideálnym spôsobom na odbúravanie stresu. Prirovnáva to k antistresovým hračkám len s tým rozdielom, že s nimi môžu ľudia hýbať. Tridsiatnik pri tejto myšlienke mal od začiatku jasnú predstavu. Kačičky budú čo najmenšie, pretože razí teóriu, že čím je vec drobnejšia, tým je roztomilejšia, a tým pádom ju ľudia viac zbožňujú.

@watchesthatdonttelltime A tiny tiny pool for tiny tiny ducks.#duckling #tinythings #design #KeepItRealMeals #wearableart ♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic

Na uskutočnenie svojho výmyslu použil Kevin kamarátovu 3D tlačiareň, pričom postup práce natočil a zdieľal na TikToku. Na jeho veľké prekvapenie sa príspevok rýchlo stal virálnym, čo ho ešte viac motivovalo pokračovať v nápade. Nádej mu dodala aj profesionálna poradkyňa Crystal Burwell, ktorá pracuje s dospelými a dospievajúcimi ľuďmi. Podľa nej je dôležité, aby sa ľudia spojili so svojím vnútorným dieťaťom, a tak sa odreagovali.

Mladík doteraz predal už 300 hodiniek a dúfa, že do konca roka si ich kúpi okolo 1200 ľudí. 

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…