Miro Šatan sa pred rokmi zamiloval do dievčaťa, ktorého fotka bola v novinách. S Ingrid sú spolu dodnes
Simona Gálová
Simona Gálová

Miro Šatan sa pred rokmi zamiloval do dievčaťa, ktorého fotka bola v novinách. S Ingrid sú spolu dodnes

Keď sa v hokeji nedarí, tak je u nás doma ticho a poviem vám, že dlho, priznala Ingrid Šatanová.

Miroslav Šatan a Ingrid Šatanová s deťmi — Foto: TASR; Twitter - Miroslav Šatan

Keby ste mali vymenovať päť slávnych slovenských hokejistov, zrejme by vám to nerobilo žiaden problém. No ak by ste si mali spomenúť na mená ich manželiek, bol by to asi ťažší oriešok. Pritom práve partnerky hokejistov sú tie, ktoré im vytvárajú zázemie pre úspech. Jednou z nich je aj Ingrid Šatanová, ktorá tvorí s Miroslavom Šatanom pár už neuveriteľných 26 rokov. Ako inak, ich príbeh lásky sa začal na hokejovom štadióne.

Sestra kamaráta z novín

Šarky alebo Tichý zabijak. Aj tak prezývali Miroslava Šatana jeho hokejoví kolegovia. Z Jacovies pri Topoľčanoch ho ako 19-ročného talentovaného hráča draftovali do NHL, kam si ho v roku 1993 z celkového 111. miesta vybral kanadský Edmonton Oilers. O ničom inom nesníval. O štyri roky neskôr ho vedenie Oilers poslalo do tímu Buffalo Sabres. Neďaleko Buffala vtedy študovala aj mladá Slovenka Ingrid. Z bratislavského konzervatória sa dostala rovno do súkromného speváckeho štúdia. Vtedy ani len netušila, že sa raz vydá za slávneho hokejistu.

Miro Šatan Ingrid nepoznal, no bol kamarátom jej brata. „V Spojených štátoch mi chýbali noviny, a tak mi ich tento kamarát posielal poštou. V novinách som našiel jednu fotografiu, ktorá sa mi veľmi zapáčila,“ spomínal Miro Šatan v relácii Neskoro večer. Na tej fotografii bola práve Ingrid, talentovaná slovenská operná speváčka. „Ten kamarát sa mi nepriznal, že má takú peknú sestru,“ smial sa známy hokejista. Keď prišiel Šatan o niekoľko mesiacov podporiť slovenský tím na majstrovstvá sveta, na zápas sa chcel prísť pozrieť aj jeho „novinový kamarát“.

„Lístky mám ale dva, takže musíš zobrať aj sestru,“ povedal Šatan prefíkane kamarátovi. Podľa toho, ako mu pri prvom stretnutí podala ruku, by sa mohlo zdať, že tam bola z donútenia, no šarmu mladému hokejistu nakoniec úplne prepadla.

Rodičom sa nepriznal

Keď Ingrid spoznala Mira, o hokeji nevedela nič, no nakoniec mu obetovala celý svoj život. „Celú manželovu kariéru som si tvorila svoj vzťah k tomuto športu. Bola to rehoľa, na nič iné nebol v podstate čas,“ priznala pre portál Ahoj mama. Ingrid sa presťahovala do Spojených štátov, kde študovala operný svet a Miro sa stal hviezdou NHL.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/nuovagioiamusic/photos/bc.AbrnzgsK1p9WAuirx5CjpbUB4vWlptV5dl4sOySLdw_Gap2sgg4qXZqSDZRNJTDTMT-lAgBpZ9OPTfbvgrGCDXGnxBH5u1M0u3fggGx6XW2mDYGnhBO54U1yBYNQmWDoAGdVCBkszijcgKbHjzroiJ-Pot9tB9spEMP0SykaA4Mkyw/409459399077749/?opaqueCursor=Abrg5FRSTcgusje2abF_KU7XZGVHAziUNgU8zRRrRz4GzhhHRxbn5u3ywXXMzJ8-RtWOJQbg-ObLCfOi-SXyT6aKxc6zi5q0Lqix5pFzOt0yMS-nGPtJbtY7LuCuf6D0gJsTfad2EL8VSy7s2VHjfYCMZDAgra8GwaoRhCGpyIXdOLMjvL51bx6h-J02T6plniWCrdbgYrtjn4NK7wmFvxr0JJ-hejWo7ooRCW4yweqIQQZWL7b1aR0beaSNVUJoV2J5GjXi2BbywDu22x4jkJ8ctdahvQzsWF8KxpNCTMWM9NwE7gufQ8LTS84oCcQDluGgAdZO5U4e84GubY6dAstUnXJINgiDnROVg5hunhrgktKnStTDXRet6U_ucu8bQvhrDBVTlSpLafTtA5JbffrjWQ59D3uQ7yOzWElgZ4CjK2lHUA9rqZfBuMOq5XY0L4aQcyCSvUmAciyaq1NzL0rv-xMr044bC4IYo1kOLEqRJEjLPuzcoGAP80K6ddvZ1rHv_EIfbX6ficWsRR9Aj7qhNxrFP_kD1KT7YgSgSzkCIz7H9bPg6SIctq5kF0KJMNjgR2rIUsbUWkMYpATQJ7X6NLYNbj3ogZTNtf8RLncWbphfu9kkTebfM90v6mi9gP8NFwPTh81tIRJZ0p3BumoGjYxrrSqnWR_NKj7-gctAzw

Ingrid mávala v Amerike koncerty a spievala hymny na štadiónoch pred zápasmi NHL, kde ju prišiel jej partner vždy podporiť. Keď mala spievať prvú hymnu, mala veľkú trému, v hľadisku bolo predsa 19-tisíc ľudí, „Chystala som sa na trestnej lavici a Miro prešiel popred mantinel s hokejkou a povzbudil ma,“ spomínala na romantické gestá.

Zatiaľ čo celá NHL vedela, že Ingrid je Mirova priateľka, rodičia doma na Slovensku o ich vzťahu vôbec netušili.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…