Poznáme dôvod, prečo u nás nakrúcajú najpopulárnejšiu motoristickú šou. Toto ocenili Hammond, Clarkson a May
Simona Gálová
Simona Gálová

Poznáme dôvod, prečo u nás nakrúcajú najpopulárnejšiu motoristickú šou. Toto ocenili Hammond, Clarkson a May

Dalo by sa povedať, že autá sú hlboko zakorenené v našej DNA, hovoria šikovní Slováci, ktorí trojici predstavili svoje jedinečné auto.

Richard Hammond, Jeremy Clarkson a James May so zakladateľmi slovenskej automobilky Patak Motors. — Foto: Patak Motors; Profimedia

Ulicami slovenských miest sa už niekoľko dní preháňajú svetové celebrity. Reč je o legendárnej trojici  Richard Hammond, Jeremy Clarkson a James May, ktorí v našej krajine nakrúcajú pokračovanie The Grand Tour, ktorá je momentálne najpopulárnejšou motoristicko-zábavnou reláciou na svete. Našej krajine svojou šou urobia veľkú reklamu a ako sa ukázalo, na Slovensku objavili skutočné poklady, ktoré bude poznať celý svet.

Ocenili originalitu a odvahu Slovákov

V hlavnom meste sa traja moderátori stretli so zakladateľmi špecifickej automobilky Patak Motors, ktorá produkuje dvojmiestne mestské autá inšpirované klasickými automobilmi z 30. rokov.

„Väčšina z nás pochádza zo Slovenska, krajiny s najväčšou produkciou automobilov na obyvateľa na svete, kde automobilový priemysel tvorí až 13 percent HDP a 54 percent priemyselnej produkcie. Dalo by sa povedať, že autá sú hlboko zakorenené v našej DNA,“ vysvetlili autori projektu.

Slávni motoristickí moderátori z Británie ocenili originálny dizajn, kompaktnú veľkosť a hlavne – odvahu slovenského výrobcu vystúpiť z radu a ponúknuť malé mestské vozidlo v nekonvenčnom a optimistickom dizajne. „Toto je moment, o ktorom sníva každý milovník áut. Osobné stretnutie s Jeremym Clarksonom, Richardom Hammondom a Jamesom Mayom, protagonistami slávnej série The Grand Tour, bol splnený sen,“ priznali autori slovenské unikátneho auta.

Humoristi na kolesách

Moderátori Grand Tour sú okrem svojho humoru známi aj tým, že vo svojej show radi testujú ikonické automobily, ktoré podrobujú nápaditým experimentom. Inak tomu nebolo ani na slovenských cestách, kde sa známi moderátori rozhodli prevetrať ďalšie unikátne autá.

Hammond sa po slovenských cestách previezol na žltom Chevrolete SSR z roku 2003, Jeremy Clarkson prišiel na bielej Mitsuoke Le-Seyde z roku 1991. Na piešťanskom letisku však vyskúšali aj historický model Škoda 1100 OHC z roku 1958 vyrobený len vo dvoch exemplároch, s ktorým sa Clarkson pochválil aj na svojom Instagrame. „Škoda je absolútne fantastická a ešte som sa do nej aj zmestil,“ zabával fanúšikov na sociálnej sieti.

Kedy nový „slovenský“ diel Grand Tour budeme môcť pozrieť, zatiaľ nevedno, opäť však pôjde o exkluzivitu dostupnú na streamovacej platforme Amazon Prime Video.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…