Bol to moment ako z Popolušky. Žena si po 40 rokoch kúpila staré korčule a zistila, že boli jej vlastné
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Bol to moment ako z Popolušky. Žena si po 40 rokoch kúpila staré korčule a zistila, že boli jej vlastné

Stredoškolská učiteľka natrafila na ten istý pár kolieskových korčúľ, na ktorých ako tínedžerka strávila nespočetné množstvo hodín.

— Foto: TikTok @necklings

Keď bola tínedžerka, rozhodla sa svoje korčule predať vo výpredaji. Hoci od tých čias ubehlo už viac ako štyridsať rokov, po oslave svojich 60. narodenín si Renée Forrestallová zaumienila, že sa k starej záľube opäť vráti. Kúpila si preto nové kolieskové korčule, no ani zďaleka jej nepripomínali tie, ktoré v mladosti milovala. Začala preto pátrať po nejakom "vintage" páre, ktorý jej aspoň z časti nahradí korčule, ktorých sa v mladosti nerozvážne zbavila. Náhoda to však zariadila po svojom.

Špinavé, zažltnuté, bez šnúrok

Ako informuje portál People, na internetovom bazáre uverejnila inzerát, že hľadá pár starých kolieskových korčúľ a už o pár dní dostala upozornenie, že James Bond, obyvateľ kanadského Halifaxu, predáva zaprášený pár kolieskových korčúľ za necelých 40 eur. Keďže Bond netušil, akú majú veľkosť, zverejnil ich fotku vedľa pravítka, na ktorej bolo vidieť, že sú dlhé 25 centimetrov.

Vytiahla som pravítko, zmerala som si nohy a ukázalo sa, že sú 25 centimetrov dlhé. Povedala som mu, že si ich vezmem," spomína si. O dva dni neskôr sa pre ne osobne vydalaBoli veľmi špinavé, chýbali im šnúrky, kolesá boli tvrdé a zažltnuté vekom," opísala Renée. Keď si ich však obula, neverila vlastným očiam. Sadli ako uliate,“ hovorí Renée a dodala, že sa v nich cítila ako v korčuliach, ktoré jej mama kúpila pred desiatkami rokov. „Bol to jeden z tých popoluškovských topánkových momentov."

@necklings #cbc #news #halifax #novascotia #canada #rollerskating #birthday #reunited #coincidence #skate #manifest #fyp #foryoupage ♬ original sound - Marie’s Lemonade Stand Designs

Zbadala v nich napísané svoje meno

To však nebolo ani zďaleka všetko. Keď si Renée korčule vyzúvala, zostala ohromená. Vo vnútri topánky zbadala svoje meno napísané čiernou fixkou„Bola som v nemom úžase,“ povedala a čoskoro si spomenula, ako sa v mladosti celé hodiny korčuľovala a vždy ľutovala, že ich predala. „Povedala som mu: Veď toto sú moje korčule. Pozrel sa na mňa a keď videl napísané moje meno, bol rovnako ohromený ako ja. Začala som plakať a skoro som mala pocit, že predo mnou prebleskol celý môj život," spomína si.

Onedlho ich vzala do miestneho skateshopu, kde dala vymeniť staré kolieska za nové a vymenila šnúrky. Potom sa opäť pokúsila priučiť korčuľovaniuNiekoľkokrát som sa udrela," hovorí a na záver dodáva: Ale leto je tu a ja si ich užijem. Chcem len naďalej pracovať na rovnováhe, aby som si neublížila."

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…