Viem, že svojho syna neuvidím vyrastať, hovorí 83-ročný otecko. Chlapcovi chce ale dopriať to najlepšie
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Viem, že svojho syna neuvidím vyrastať, hovorí 83-ročný otecko. Chlapcovi chce ale dopriať to najlepšie

Alberto očaril Estefaniu Pasquiniovú, i keď je medzi nimi 50-ročný vekový rozdiel. Pred deviatimi mesiacmi mu porodila syna.

Hoci sa zdá, že je to jeho vnuk, nie je to pravda. — Foto: Instagram @drcormi

Estefania sa roky neúspešne snažila o bábätko, podstúpila zdĺhavú liečbu neplodnosti, no nikdy nestratila nádej. Keď jej život do cesty postavil šarmantného lekára Alberta, život sa jej otočil o 180 stupňov. Zamilovala sa a po rokoch sa teší z vytúženého bábätka. Ako sa zdá, radosť jej nepokazia ani neprajné reči verejnosti, ktorá si sem-tam neodpustí nemiestnu poznámku na vek synčekovho otca. Ten je od Estefanie starší o 50 rokov, no na svoju rodinu nedá dopustiť.

Zaznamenáva, ako vyrastá

Ubehlo už pár rokov od momentu, keď 83-ročný lekár Alberto Cormillot očaril svojím šarmom 35-ročnú Estefaniu Pasquiniovú. Po náročnom období sa však tešia z deväťmesačného synčeka Emilia. A hoci si Alberto uvedomuje, že ho neuvidí vyrastať, robí všetko pre to, aby mal naňho čo najviac spomienok. Dokonca sa aktívne podieľa na jeho výchove.

„Som si vedomý, že život nie je nekonečný. Ten malý chlapec je tu a ja ho budem sprevádzať dovtedy, kým to pôjde," hovorí Alberto, ktorý sa s fotografiami milovaného synčeka často delí na sociálnych sieťach. „Dovtedy si plánujem užívať každý deň naplno a robiť si plány, ktoré sú krátkodobejšie," dodal.

Odborník na výživu sa tak svojmu synovi snaží čo najviac spríjemňovať spoločný čas a zanechať v ňom spoločné spomienky na celý život. Premýšľa aj nad budúcnosťou, pričom vymyslel naozaj unikátny spôsob, ako chlapčekovi zanechať pekné odkazy. „Hoci je stále ešte dieťa, má telefónne číslo na WhatsApp-e, na ktoré nahrávam zvuk a posielam mu videá. Nedramatizujem veci, len zaznamenávam realitu," hovorí.

Zaplatil mu učiteľa čínštiny

Kým je ešte pri ňom, neustále premýšľa, ako ho môže čo najlepšie pripraviť na budúcnosť. Každý deň mu spieva pesničky, berie ho von a plánuje program, aby spolu prežili čo najpríjemnejšie momenty. Malému Emiliovi dokonca zohnal učiteľa čínštiny, pretože verí, že je to jazyk budúcnosti. Okrem toho trávia spolu veľa času hraním na organe, klávesoch, no predstavuje mu aj ďalšie hudobné nástroje. Práve tie podľa lekára výrazne ovplyvňujú inteligenciu.

Alberto má okrem deväťmesačného Emilia už dvoch dospelých synov Reného a Adriana a tri vnučky. Jeho prvá manželka Monika Arborgast zomrela v roku 2017. V roku 2012 mu bola diagnostikovaná rakovina hrubého čreva, no všetky stopy nádoru sa podarilo chirurgicky odstrániť.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…