Liečil sa v skupine anonymných alkoholikov. Brad Pitt otvorene prehovoril o boji s alkoholizmom
Simona Gálová
Simona Gálová

Liečil sa v skupine anonymných alkoholikov. Brad Pitt otvorene prehovoril o boji s alkoholizmom

Osemnásť mesiacov navštevoval liečenie, aby sa dostal z najhoršieho. Pomohli mu neznámi muži, ktorých trápil rovnaký problém.

Brad Pitt — Foto: Profimedia

Americký herec sa v rozhovore pre časopis GQ priznal, ako sa vyrovnával so svojou divokou minulosťou. V otvorenom interview pripustil, že mu alkohol prerástol cez hlavu a zapríčinil množstvo osobných problémov. Dnes k tomu všetkému dodáva, že po krachu manželstva s Angelinou Jolie sa pridal k skupine anonymných alkoholikov.

Pod vplyvom mal ublížiť synovi

„Myslím, že všetky naše srdcia sú zlomené,“ priznal obľúbený hollywoodsky herec. „Vždy som sa vo svojom živote cítil veľmi sám, dokonca aj tu v Hollywoode. Ako dieťa som tiež vyrastal sám. A naozaj to nebolo až tak dávno, keď som konečne pocítil prijatie svojich priateľov a rodiny,“ vysvetlil. Dlhoročný pocit osamelosti sa snažil vyliečiť fajčením a alkoholom. Ako vyzeralo jeho ráno? Ku káve zopár cigariet. A večer? Niekoľko pohárikov.

Problémy s alkoholom vyústili do takého extrému, že počas rozchodu s Angelinou Jolie spával na podlahe u svojho kamaráta. „Vlastne si ani nemôžem spomenúť na deň po vysokej škole, žeby som nepil. Keď prišla rodina, nechal som všetko okrem pitia. Lenže potom už toho bolo veľa, začal to byť problém, ktorý som nezvládal,“ komentoval Pitt ešte v roku 2017 svoj vzťah k alkoholu, pričom narážal na incident, pri ktorom mal opitý udrieť svojho syna.

Jolie požiadala o rozvod práve po tejto udalosti, pri ktorej herec údajne použil v lietadle násilie voči ich 15-ročnému synovi. Prípadom sa zaoberal aj Federálny úrad pre vyšetrovanie, ktorý ale dospel k záveru, že Pitt je nevinný.

Pil, aby utiekol preč

Po rozvode so svojou manželkou sa Brad rozhodol s alkoholom nadobro skoncovať. Chcel sa vrátiť k normálnemu životu a túžil si nájsť cestu späť k svojim deťom. V roku 2016 sa pridal na liečenie k skupine anonymných alkoholikov. Muži, ktorých tam stretol, ho dojali. Spoločne mohli hovoriť o svojich problémoch a zraniteľnosti. „Všetci sedeli okolo mňa, boli otvorení a úprimní takým spôsobom, aký som nikdy nevidel,“ vysvetlil Pitt, ktorý si v skupine vytvoril s ostatnými také silné puto, že nik jeho príbeh nevyzradil bulváru.

„Bolo to skutočne oslobodzujúce. Odhalil som všetky svoje škaredé stránky,“ povedal s tým, že si uvedomil, z akého dôvodu roky pil. Holdoval alkoholu, aby unikol realite. „Som celkom známy tým, že neplačem. Neplakal som celých 20 rokov a teraz som zistil, že dokážem byť dojatý. Dojatý mojimi deťmi, priateľmi, správami,“ vravel herec, ktorý šesť rokov úspešne abstinuje a niekoľko mesiacov už ani nefajčí. „Všetky svoje prešľapy si vážim, pretože viedli k určitej múdrosti,“ pokračoval a na záver dodal: „Práve vďaka týmto momentom som cítil, že sa musí niečo zmeniť.“

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…