Keď sa jej zrútilo manželstvo, rozhodla sa pre adopciu. Pri druhom dieťati zistila, že spojila súrodencov
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Keď sa jej zrútilo manželstvo, rozhodla sa pre adopciu. Pri druhom dieťati zistila, že spojila súrodencov

Dnes jej po dome pobehuje šesť detí.
 

— Foto: Instagram @woodandgraceblog

Keď sa jej krátko po tridsiatke zrútilo manželstvo, rozhodla sa začať s čistým štítom. Katie Pageová si kúpila vysnívaný domček, zmenila prácu, no jediné čo jej životu stále chýbalo bol vytúžený detský smiech. Túžbu po deťoch si preto aspoň trochu kompenzovala prácou v detskom domove, v ktorom sa každý deň obklopovala množstvom detí.

Ako informoval portál News 18, jedného dňa však v detskom domove dostali správu o opustenom štvordňovom bábätku, čo v Katie prebudilo silný materinský pud. Po prvotnom váhaní sa rozhodla počúvnuť svoje srdce a chlapca sa rozhodla adoptovať. Hoci podľa zákona existuje 11 mesačná ochranná lehota, počas ktorej môže biologická matka zmeniť svoje rozhodnutie, Katie to neodradilo a podarilo sa jej získať aspoň dočasnú starostlivosť. Chlapčekovi dala meno Grayson a vychovávala ho ako svojho. Neisté mesiace rýchlo ubehli a chlapčeka si čoskoro právoplatne adoptovala.

Náramok ukrýval tajomstvo

Za necelý mesiac od adopcie však Katie zazvonil telefón a informovali ju o dievčatku menom Hannah, ktoré prišlo na svet v rovnakej nemocnici ako jej adoptívny synček. O pár hodín už odhodlane stála v nemocnici, z ktorej si opäť štvordňové dievčatko bez zaváhania odviezla domov.

Prvé prezliekanie však odhalilo jednu zvláštnosť. Hannah mala na ruke nemocničný náramok, podľa ktorého sa jej matka volala rovnako ako Graysonova a hoci si myslela, že je to len zvláštna náhoda, požiadala nemocnicu, aby jej ukázali doklady k dieťaťu.

Doklady napokon ukázali, že mená matiek sa nezhodujú, čo začalo byť podozrivé. Zvláštne bolo aj to, že bábätká mali podobné zdravotné problémy spôsobené aj tým, že matky oboch detí boli počas tehotenstva závislé na antidepresívach.

Záhadu rozlúskli až DNA testy, ktoré domnienku skutočne potvrdili. Grayson a Hannah sú skutočne súrodenci a ich biologická matka v pôrodnici pri vypĺňaní papierov klamala. Onedlho ju Katie vypátrala a zistila, že je opäť tehotná. Keďže si ani tentokrát dieťa nechcela nechať, rozhodla sa udržať súrodencov za každú cenu pohromade. Do rodinky preto čoskoro pribudlo ďalšie dievčatko.

Splnený sen

Dnes detičky vychováva spolu s partnerom Joshom, ktorý má z predchádzajúceho vzťahu dve deti. Sen o dome plnom detí sa teda Katie napokon splnil a zaľúbená dvojica sa po rokoch dokonca dočkala aj vytúženého spoločného dieťatka.

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…