Bola mizernou právničkou, teraz sa živí ako zvieracia psychologička. Vraj jej na všetko stačí fotka zvieraťa
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Bola mizernou právničkou, teraz sa živí ako zvieracia psychologička. Vraj jej na všetko stačí fotka zvieraťa

Už teraz má na čakacej listine 4000 ľudí.
 

— Foto: TikTok: Nikkivasconez

Nikki Vasconezová má 32 rokov a dlhé roky pracovala ako právnička. Práca ju úplne ničila. Trávila v nej 12 hodín denne a ani nemala pocit, že by jej to išlo. „Ako právnička som bola dosť mizerná, ale spočiatku som sa bála zmeniť svoju kariéru,“ spomína pre Daily Mail Nikki. Pred rokmi si povedala, že by sa chcela naučiť komunikovať so zvieratami, skúšala sa na domácich miláčikoch aj na zvieratkách rodinných známych. Začala mať pocit, že jej to fakt ide a zvieratám rozumie.

Maximálne dvaja klienti za deň

Urobiť z toho svoje živobytie sa však bála. Zlom nastal, keď sa prihlásila na sociálnu sieť Tik Tok, kde o komunikácii so zvieratami začala hovoriť nahlas. Počet jej fanúšikov len a len narastal a s tým aj množstvo ľudí, ktorí boli ochotní platiť za jej schopnosti. Od januára tohto roku musela prestať prijímať rezervácie, pretože má už teraz na čakačke asi 4 000 ľudí. Za hodinové stretnutie si účtuje 350 dolárov, pričom denne pomôže maximálne dvom klientom. Jediné, čo k svojmu výkonu potrebuje, je fotka zvieraťa, na ktorej je jasne vidieť oči.

@nikkivasconez Who RAWR’d better at the end?? 🤣 #animalcommunicator #petpsychic #doggymassage #animalcommunication #poodlesoftiktok #dogmomaf🐶 #furbabymommy #mydogismybestie #furfriend ♬ original sound - Animal Communicator Nikki

Potom si pýta niekoľko detailov z jeho života ako meno, pohlavie a mená členov domácnosti. Počas sedenie sa zapozerá na fotku, zviera začne študovať a klásť mu terapeutické otázky. Svoje otázky a odpovede zvierat si nahráva na telefón a potom to odovzdá majiteľom zvierat. „Keď s nimi komunikujem, niekedy sa mi v očiach mihnú obrazy alebo počujem presné frázy. Nepočujem ich tón ani prízvuk, vnímam len ich osobnosť,“ vysvetľuje.

Muži jej neveria

98 percent jej zákazníkov tvoria ženy. Ich partneri sú k jej výkonom spočiatku skeptickí, ale potom vraj zízajú s otvorenými očami. Podarilo sa jej údajne odhaliť ochorenie spodnej čeľuste, ktoré psíkovi spôsobovalo bolesť. Tento problém vraj neodhalil ani röntgen. Polovicu jej klientov však tvoria zvieratá, ktoré už zomreli a majitelia sa chcú uistiť, že je im dobre.

@nikkivasconez The last line explains EVERYTHING 💗 #petpsychic #italktoanimals #animalcommunicator #animalcommunication #soulconnection #animalconnection #animalconversation #furbabylover #thatdogmom #proudpetparent #psychicskills #dogmommylife #catdaddy #talkingtoanimals ♬ Happy Vibes - MarioSaga

„Zvieratá, s ktorými som hovorila, neboli nikdy rozrušené ani nahnevané. Vždy boli šťastné a hovorili o tom, ako sa im vyliečili časti tela a už necítia bolesť,“ opisuje Nikki. Najčastejšie komunikuje so psami a mačkami, ale ozývajú sa aj majitelia stajní, ktorí chcú vedieť, prečo sa ich zvieratá trápia. Komunikovať so zvieratami sa dokáže podľa nej naučiť každý, nejde o žiadnu superschopnosť. Diskutujúci na internete však občas pochybujú o jej schopnostiach.

„Veľa ľudí je veľmi skeptických a hovoria, že som podvodník. Chápem, že to môže byť mätúce, keďže sme vychovávaní k presvedčeniu, že medzidruhová komunikácia nie je normálna. Kritika ma spočiatku trápila, ale už ma to nezaujíma,“ dodáva na záver Nikki.

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…