Detské hviezdy prehovorili o tom, čo im priniesla sláva v skorom veku: Ľudí by malo šokovať, čo s nami robili
Dobré noviny
Dobré noviny

Detské hviezdy prehovorili o tom, čo im priniesla sláva v skorom veku: Ľudí by malo šokovať, čo s nami robili

Aký bol život Natalie Portman, Daniela Radcliffa a ďalších detských hviezd?

— Foto: Instagram: Natalie Portman/ Profimedia

Väčšina z nich nebola vôbec psychicky pripravená na všetko, čo sláva a televízny priemysel prinesie. Pozrite si, čo najznámejším detským hviezdam dala (a zobrala) celosvetová sláva.

1. Natalie Portman

Herečka Natalie Portman mala trinásť rokov, keď sa po prvý raz objavila vo filme. Do centra pozornosti sa tak dostala práve v zraniteľnom období dospievania. V neskorších rozhovoroch potvrdila, že sa necítila dobre v úlohách, ktoré ju mali sexualizovať, robili z nej objekt záujmu mužov a necítila sa kvôli tomu bezpečne. „To, že som bola sexualizovaná ako dieťa mi vzalo moju vlastnú sexuálnu identitu, bála som sa. V tínedžerskom veku som si hovorila, že nechcem účinkovať v žiadnych milostných scénach, alebo s mejkapom. Vyberala som si role, v ktorých som mala byť menej sexi. Znepokojovalo ma to, ako ma ľudia vnímajú,“ vravela v podcaste Armchair Expert. Portman takýmto spôsobom chcela ostatným ukázať, aby ju rešpektovali a nedívali sa len na jej zovňajšok.  

2. Daniel Radcliffe

Obrovskú slávu a záplavu pozornosti už v mladom veku psychicky neuniesol. Keď sa Daniel Radcliffe dostal do úlohy Harryho Pottera, mal iba dvanásť rokov. Jeho hviezda a pozornosť médií aj divákov iba rástla, čo neskôr vyústilo až do reálnych problémov s alkoholom. Pri natáčaní záverečných dielov herec priznal, že jeho problém bol už skutočne nad jeho schopnosti ustáť to. Práve prostredníctvom alkoholu sa snažil zabudnúť na to, že kdekoľvek príde, všetci ho spoznávajú a sledujú. „V mojom prípade šlo o najrýchlejší spôsob, ako zabudnúť na to, že vás niekto sleduje. Chcel som sa veľmi opiť. Potom si však uvedomíte, že keď pijete veľa, ľudia na vás pozerajú ešte viac, lebo pijete veľa. Takže som pil ešte viac, aby som zabudol aj na to,“ vravel v roku 2019 v The Off-Camera Show. Trvalo niekoľko rokov, kým sa z tohto zovretia dostal a pitie dostal pod kontrolu.  

3. Macaulay Culkin

O problémoch, ktoré sa v živote Macaulay Culkina objavili, sa už napísalo veľa. Detská hviezda dodnes obľúbenej filmovej série Sám doma mala v čase natáčania desať rokov. Rodina, agenti, médiá – všetci, čo sa okolo neho pohybovali, Macaulayovi predvídali obrovskú filmovú kariéru. Realita však bola úplne opačná. Prepadol drogovej závislosti, stále hlbšie siahal na dno svojich limitov. „Hrával som sa s ohňom, to je asi najlepší spôsob, ako to opísať. Ale na druhej strane treba povedať, že som nikdy nebol na rehabilitácii a nikdy som nepadol tak, aby som potreboval pomoc z vonka,“ povedal pre Esquire.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…