Je to ako byť prekliaty, hovorí muž o svojom tetovaní. Je také zlé, že si ľudia myslia, že je falošné
Dobré noviny
Dobré noviny

Je to ako byť prekliaty, hovorí muž o svojom tetovaní. Je také zlé, že si ľudia myslia, že je falošné

Christian nemôže nosiť ani bielu košeľu, pretože tetovanie presvitá. Netradičné tetovanie si však získalo množstvo fanúšikov na sociálnych sieťach.

— Foto: Unsplash

Hoci sú v dnešnej dobe tetovania už pomerne bežné, aj pri nich platí dobre známe pravidlo „dvakrát meraj a raz rež.“ Nikdy totiž neviete, aký postoj k ozdobe z mladosti zaujmete o niekoľko rokov. Na jednu takú chybu z mladosti doplatil aj dnes už 23-ročný Christian Walton, ktorý sa tetovania pravdepodobne nezbaví do konca svojho života. Keď totiž poslal fotografiu tetovania na laserovú kliniku, nezareagovali. Atramentovú ozdobu považovali za tak zlú, že si mysleli, že si z nich niekto robí srandu.

Christian sa do povedomia verejnosti dostal ešte v roku 2018, kedy sa so svojou vtedajšou najlepšou kamarátkou Megan Greenovou zo srandy prihlásil do populárnej americkej šou „Just Tattoo Of Us,“ v ktorej si navzájom navrhli svoje prvé tetovania. 

V roku 2018 som nás prihlásil do šou Just Tattoo Of Us. Nečakal som, že nás vyberú, bol to len taký náš vtip. Napokon sme išli do Londýna a boli sme do toho tak zapletení, že sme nedokázali vycúvať," opisuje Christian s tým, že tento spontánny nápad presne vystihoval ich povahy. „Tetovanie trvalo asi tri a pol hodiny a vnímali sme to ako srandu," dodáva.

Christianove prvé tetovanie však skončilo ako veľmi zlý vtip. „Je určite väčšie dlaň. Ide od spodnej časti krku až po stred chrbta, je medzi lopatkami," opísal svoju ozdobu Christian. Ide pritom o dúhový nápis „Moje prvé tetovanie“, ktoré je doplnené o nesprávny pravopis slova „tetovanie".

@worlddstrictest #fypシ #justtattooofus #tattoo #fyp #trending ♬ original sound - 💫

Keď si po štyroch rokoch uvedomil, ako moc veľkú chybu v mladosti spravil, rozhodol sa kontaktovať laserovú kliniku a pokúsiť sa výrazné tetovanie aspoň trochu zjemniť. Chcel som to len nechať vylaserovať, aby farby trochu vybledli, keďže sú naozaj jasné. Potom by som to chcel zakryť." Keď však poslal na kliniku fotografiu, nedostal odpoveď. „Po tom, čo som o tom napísal na sociálnej sieti, oslovilo ma jedno dievča s tým, že na druhý deň ide na laserové ošetrenie a opýta sa na mňa."

Odpoveď z kliniky bola prekvapivá. Povedali, že si mysleli, že si z nich robí konkurencia srandu, len aby zistila ceny. „V každom prípade povedali, že moje tetovanie má príliš veľa farby na to, aby ho ošetrili laserom a tak to zatiaľ nechám tak."

„Tetovanie, ktoré má Christian, má také množstvo farieb a hĺbku, že aj tá najlepšia medicínska technológia by mala problém ho úplne odstrániť. Ak by sme začali proces odstraňovania, neboli by sme si istí, ako bude tetovanie vyzerať po dokončení," povedal hovorca kliniky, na ktorej chcel bezradný Christian podstúpiť zákrok a na záver dodal: Bola by liečba pre Christiana nejakým prínosom alebo by skutočne zhoršila jeho situáciu? Napríklad, ak by mu zostalo napoly odstránené tetovanie alebo konečný výsledok bol nerovnomerný," dodali na záver.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…