Tancom chcela dobyť svet, po streľbe v Texase sa jej sen rozplynul. Rodina si takto chce uctiť jej pamiatku
Barbora Kullačová
Barbora Kullačová

Tancom chcela dobyť svet, po streľbe v Texase sa jej sen rozplynul. Rodina si takto chce uctiť jej pamiatku

Zdalo sa, že Tessine sny navždy skončili. Rodina sa však postarala o to, aby aj po jej smrti mohli splniť jednu z jej detských túžob.
 

Malá tanečníčka Tess — Foto: Facebook/Veronica Mata

Tragická udalosť v texaskom meste Uvalde poznačila viacero rodín, ktoré po nezmyselnej streľbe prišli o to najcenejšie. Jednou z obetí bola aj desaťročná Tess, ktorá rovnako ako ostatné deti mala svoje sny a túžila, aby sa raz naplnili. Bohužiaľ, dievčatku prekrížila plány nešťastná udalosť splnenie jej snov sa zdalo byť beznádejné. 

Rodičia by však dokázali pre svoje deti zniesť aj modré z neba. Výnimkou nebola ani Tessina rodina, ktorá sa rozhodla, že jej túžby naplní, i keď už dievčatko nebude ich priamou súčasťou. Tess milovala tanec a na svojom zozname snov mala, že chce prostredníctvom sociálnych sietí ukázať celému svetu, ako tancuje..

Jej záľubou bolo natáčanie tanečných videí, ktoré si vždy ukladala v telefóne svojej mamy Veronicy. Tá jej zatiaľ nechcela dovoliť, aby si vytvorila vlastný účet na sociálnej sieti TikTok, pretože na to bola stále veľmi mladá. Tessina mama mala takýchto videí v mobile viac ako 150 a spolu s jej strýkom, Robertom Hillom sa zhodli, že jej teraz tento sen splnia. Poprezerali si všetky Tessine výtvory a snažili vybrať jedno, ktoré by uverejnili. Nakoniec si po dlhom výbere vybrali video, kde dievčatko tancuje k piesni Dona Tolivera „No Idea".

@veronicamata07 My sweet baby girl. She was taken from us because of a senseless act in a mass shooting. I never allowed Tess to post her videos because she was so young. But today I want to celebrate her by trying to fulfill her wish by becoming TikTok famous. #uvaldestrong ♬ original sound - Veronica Mata

Video uverejnili na Veronikinom TikTokovom účte, ku ktorému pripísali dojemný popis: Moje sladké dievčatko. Vzali nám ju kvôli nezmyselnému činu pri hromadnej streľbe. Nikdy som Tess nedovolila uverejňovať svoje videá, pretože bola ešte príliš mladá. Ale dnes ju chcem osláviť tak, že sa pokúsim splniť jej želanie a stať sa slávnou na TikToku.

Video zdieľal aj jej strýko v nádeje, že vďaka tomu dosiahne väčšiu sledovanosť. Jeho veľká túžba spraviť Tess slávnou na sociálnej sieti sa nakoniec vydarila a príspevok získal až desiatky tisíc videní a nekonečné množstvo podporných komentárov vrátane speváka Lancea Bassa, či Paris Hiltona, ktorý poslali rodine veľa lásky. 

Tessina rodina teraz dúfa je, že sa jej video dostane až k jej obľúbenej skupine BTS. Veria, ak by to Tess uvidela, určite by mala v očiach čistú radosť.  

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…