V svadobný deň ich čakalo poriadne prekvapenie. Namiesto veľkej párty si to namierili rovno do pôrodnice
Romana Mináriková
Romana Mináriková

V svadobný deň ich čakalo poriadne prekvapenie. Namiesto veľkej párty si to namierili rovno do pôrodnice

Rory sa stal tým najlepším svadobným darom, hoci si snúbenci svoje áno zatiaľ nestihli povedať.

— Foto: Facebook Rebecca Grace Macmillan / Unsplash Omar Lopez

Ako bývalá svadobná plánovačka mala na pamäti, že správne načasovanie je základom bezchybného svadobného dňa, po ktorom túži väčšina neviest. Keď sa však spolu s partnerom dozvedeli správu, že sa stanú rodičmi len štyri týždne po svojej svadbe snov, boli si istí, že majú čas. Maličký Rory mal so svojimi rodičmi celkom iné plány a pripravil im nezabudnuteľný svadobný darček.

„Keď sme sa dozvedeli, že budeme mať dieťa, v skutočnosti sme svadbu odložili, no po prekonaní pandémie sme si uvedomili, že život je príliš krátky a rozhodli sme sa to jednoducho spraviť. Často sme žartovali o príchode nášho dieťaťa v deň našej svadby, no nikdy sme neverili, že sa to stane," povedala pre Daily Record Rebecca Macmillanová, ktorá mala 21. mája prejsť svadobnou uličkou a svojmu partnerovi Nickovi Cheethamovi povedať vytúžené áno.

Kvôli vysokému štádiu tehotenstva do svadobných príprav zapojila celú rodinu, vrátane zástupu družičiek. „V piatok ráno som sa zobudila s dobrým pocitom, postavili sme halu a naše mamy sa pustili do práce. Pripravovali stoly a my sme pripravili všetky stoličky na obrad. Všetko vyzeralo skvele, ale necítila som sa dobre. Keď prišiel večer, zostala som paranoidná," opísala Rebecca, ktorá pre istotu kontaktovala pôrodnú asistentku. Tá jej povedala, že všetko je v poriadku, no ak sa niečo zmení, má zavolať naspäť.

Keď sa však zobudila, praskla jej voda. Zavolala preto do nemocnice, zbalila si kufor a zavolala svojmu snúbencovi Nickovi, ktorý predsvadobnú noc trávil v neďalekom hoteli. „Keď som odchádzala, zaklopala som na dvere svojich družičiek, aby som im povedala, že idem do nemocnice," dodala Rebecca s tým, že musela cestu do pôrodnice odšoférovať sama, keďže bola jediná, ktorá večer nemala drink.

Hoci počas cesty snúbenci dúfali, že je to len planý poplach a v nemocnici im dovolia pokračovať vo svadobnom dni, dozvedeli sa, že bábätko sa skutočne ponáhľa na svet. Jediné čo mohol budúci otecko spraviť pokiaľ čakal na správy od lekárov bolo, že kontaktoval svadobných dodávateľov, aby svadbu zrušil. Pomocnú ruku podala aj rodina, ktorá sa snažila kontaktovať všetkých 200 hostí. Pár z nich sa však predsa len rozhodlo dostaviť na miesto svadby, kde si pripili na nový prírastok do rodiny.

„Každá nevesta chce mať nezabudnuteľný svadobný deň a Rory urobil ten náš nezabudnuteľnejší ako mala väčšina ostatných. Nakoniec sme sa nevzali, ale namiesto toho máme najkrajšieho chlapčeka. Možno sme stratili väčšinu peňazí, ale radosť z toho, že máme nášho syna, je na nezaplatenie." dodala Rebecca, ktorá dúfa, že čoskoro svojmu partnerovi áno skutočne povie.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…